Sri Lanka’da Kaplumbağa Koruma

Başlangıç ​​Tarihleri ​​her ayın her Pazar günüdür.

Bu deniz kaplumbağası koruma projesinin genel amacı, deniz kaplumbağası aktivitesini izlemek ve Kosgoda bölgesi olan Sri Lanka’daki yerel yuvalama yerlerini korumaktır.

Projede gönüllülerin üstlendiği en önemli faaliyetlerden biri de kuluçkahanesinin inşasıdır. Özel olarak yapılmış kuluçkahanın kutsal alanı içerisinde, toplanan ve kurtarılan yumurta, gece saatlerinde denize açılmadan önce avcılardan güvenli bir şekilde açılabilir.

Daha az yetenekli yavruyu korumak için, her bir tarama grubundan belirli bir sayı serbest bırakılmadan önce ‘başlama’ için kısa bir süre geri alınır. Kuluçka programı, denize ulaşan yavru sayısını azami düzeye çıkarmak ve erken hayatlarının kritik aşamaları boyunca hayatta kalabilmek için tasarlanmıştır.

yol
1.gün

Colombo havaalanına gelin ve proje alanına geçin. Akşam, gönüllü projenin kendisiyle ilgili önemli bilgileri kapsayan bir yönerge ve olası herhangi bir sorunuzun yanıtlanması için bir fırsat oluşturmaktadır.

Gün 2-13

Deniz kaplumbağası koruma projesine ve personeline bir giriş yaptıktan sonra, bir çalışma programı hazırlandı ve daha sonra gönüllü görevlere başlama zamanı geldi. Projenin günlük yürütülmesinde ve kaplumbağa koruma çalışmalarında yer alan çeşitli görev ve faaliyetlere katılın. Bunlara, kuluçka binası, plaj temizleme ve kaplumbağa yumurtalarını yerleştirmek için gece devriyesi düzenleri dahildir. Haftasonlar seçtikleri gibi harcamanız için özgürdürler.

Gün 14

Kolombo’daki havaalanına geri dönün veya bağımsız seyahat planlarınızı başlatın.

Proje aktiviteleri
Bu projede çok çeşitli heyecan verici etkinliklere katılma şansı bulacaksınız. Aşağıda, bu projede yer alanlardan bazılarına örnekler verilmiştir.

Merkezde yaşayan kaplumbağaların bakımı
Merkezde dört tür kaplumbağa sakini bulunmaktadır (çoğunlukla yeşil ama aynı zamanda kütük, zeytin ridley ve bir şamdanbalı) ve gönüllü olarak baş rolü bunlarla ilgilenmektir.

Proje alanını ve plajı muhafaza etmek
Buradaki işin büyük bir kısmı; çünkü yuva alanlarının olabildiğince sağlıklı ve güvenli kalmasını sağlamanız gerekir.

Satıcılar tarafından getirilen yumurtaların gömülmesi Satıcılar
, kuluçka için onları korumak için sık sık gömülecek yumurtaları mümkün olduğunca getirdiği için, bu, proje çalışmalarının bir diğer önemli parçasıdır.

Kuluçkahanelerin temizlenmesi ve inşası
Burada, kaplumbağaları sağlıklı tutmak için alanın temiz tutulması gerektiği için çalışmanın önemli bir parçası bulunmaktadır. Kaplumbağanın kabuklarını bile temizleyeceksin!

Kaplumbağaları beslemek
Bu günlük bir görev olacaktır ve kesim hazırlığı ve gıdayı hazırlama (ağırlıklı olarak ton balığı) ile ilgileneceksiniz.

Turtle Release
Bu çoğunlukla gönüllünün en sevdiği aktivitedir – özellikle de bebekleri denize geri bırakırken! Genellikle kuşlar gibi yırtıcı hayvanları korkutmak için el altında olmalısınız.

Yerel topluluklara
İngilizce öğretmek İngilizce öğretmenleri Kosgoda’da az bulunur ve İngilizce konuşan gönüllüler her zaman öğrenmeye hevesli yerli halk tarafından büyük önem verilir. Gönüllüler, öğleden sonraları toplulukla etkileşim halinde geçirerek konuşma İngilizcesi öğretiyorlar.

Kuluçka Turları
Gnlller, insanlara Sri Lanka’daki deniz kaplumbağalarının korunması ve projenin kendisinin işi hakkında bilgi vermelerine yardımcı olan kuluçka turlarıyla da el ele veriyor.

Projenin fiyatına ne dahil?
Havalimanı aktarmaları
Konaklama
Tüm yemekler
Ayrıntılı oryantasyon
Gönüllü proje faaliyetleri
Yerinde proje koordinatörü
İngiltere’de 24 acil durum kontağı
Şişelenmiş su
Wi-Fi internet erişimi
Dahil edilmeyen nedir?
Herhangi bir uçuşlar
Geri dönüş için sigortayı kapsayan seyahat sigortası
Gerekirse vize
İnternet ve telefon kullanımı
Alkolsüz içecekler, şaraplar ve alkollü içecekler
Planlanan güzergahın haricinde üstlenilen geziler

Yazar: netistanbul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir