Ağva Rehberi, Gezilecek Yerler, Oteller, Mekanlar, Aktiviteler, Plajlar

Ağva Rehberi
Ağva; İstanbul’un hemen yanı başında, kalabalıktan sıkılanlar için kaçamak yeridir. Hafta sonu özellikle kış aylarında, şehirden çok fazla uzaklaşmadan gidebilecek en güzel yerler arasındadır. Kış aylarında, karın yağması ile beraber büyüleyici bir manzaraya sahip olan Ağva görenleri aşık edebilecek güzelliğe sahiptir. İstanbul şehir merkezine 97 kilometre uzaklıkta yer alan Ağva oldukça sakin bir tatil kasabasıdır. Nehir ve denizin kattığı renk atmosferi de oldukça hoştur. Sadece İstanbulluların durak noktası olmayan Ağva’ya pek çok il tarafından gelinmektedir.


Milattan önceye dayanan tarihi birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Her mevsim düzenlenen farklı etkinlikler bulunmaktadır. Yaz aylarında doluluk oranı fazla olan bu yerin kumsalları aksine havası gibi tertemizdir. Deniz ve nehrin beraber olması ile beraber her türlü balığı yakalamakta mümkündür. Balık tutkunları için bu yer ideal bir yerdir. En lezzetli ve en taze balıkları Ağva restoranlarında bulmakta oldukça kolaydır. Doğa yürüyüşü sevenler içinse yeşillikleriyle göz kamaştırıcı bir deneyim sağlar. Bu güzel beldede bisiklet sürmekle, yürüyüş yapmakla yetinmek istemeyenler ise kamp kurabilir bir alana sahiptir. Şehirden uzak olan bu yerin havası tertemiz ve bol oksijenlidir.


Ağva’da kendinize veya sevdiklerinize hediyeler almak isterseniz birçok mağazalar bulunmaktadır. Mağazaların yanı sıra Cuma günleri kurulan semt pazarında da pek çok çeşit bulunmaktadır. Ağva’nın civar köylerinde tarihi kalıntılara rastlanılmaktadır. Ağva rehberi bir çok etkinlikte ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul beautiful olarak sizin için Ağva rehberini yazımızda buluşturduk. İyi okumalar dileriz.

Ağva Otelleri 

Hafta sonu kaçamak yapmak isteyenlerin genellikle seçtiği mekanlar arasında yer alan Ağva’nın pek çok güzellikleri vardır. Doğanın güzelliğiyle beraber otelleri de doğayla konsept içindedir. Balayı ve romantik tatil yapmak isteyenlerinde uğrak mekanları arasındadır. Özel gün kutlamalarından, iş toplantılarına kadar birçok tesis bulunmaktadır. Özellikle kış aylarının vazgeçilmez yerlerindendir. Eğlenmelerinin yanı sıra güzel fotoğraf karelerinde yakalanacağı birbirinden renkli yerler bulunmaktadır. Ağva otelleri konforu en üst seviyede yaşamamızı sağlayan otellerdendir.
Ağva birbirinden şık deneyimler sunan harika bir yerdir. Ne kadar sakin bir yer olarak bilinse de hareketli gece eğlencesi isteyenlerin isteklerini de karşılar. Özellikle sahil kesiminde yer alan mekanların eğlenceleri gece geç saatlere kadar sürer. Ağva otelleri misafirleri memnun etmek için birçok parti ve eğlence aktiviteleri düzenlemektedir.


Ağva’da Yapılacak Aktiviteler

Hem yaz aylarının, hem de kış aylarının nadir güzellikleri ile ilgisini çeken bir kasabadır. 
Ağva’ya gidildiğinde Yeşilçay ve Göksu nehirlerinin mutlaka keşfedilmesi gerekmektedir. 
Doğa yürüyüşü yapılabilir bir çok alan mevcuttur.
Koylarda bulunan piknik alanlarında piknikler yapılabilir.
Bunların yanı sıra kamp kurmakta oldukça mümkündür. 
Kilimli koyu ziyaret edilmelidir.
Göksu nehrinde kano yapılabilmektedir.
Deniz’de veya nehirde yüzülebilir.
Ağva çevresinde; Şile feneri, Hacıllıköyü mağarası, Ocaklı kale gibi yerlerde yürüyüş yapılabilmektedir. 
Spa merkezleri oldukça ünlü olan bu yerde hem sağlık için hem de rahatlamak amacıyla spa yaptırılmalıdır.
Deniz ve nehrin birleşimi ile eşsiz manzara karşısında balık tutulabilmektedir. 
Kumsallarda akşam yürüyüşü yapılabilir.
Eğlenmeyi sevenler ve tatilin tadını daha fazla çıkartmak isteyenlerin için disko ve barlarda mevcuttur. 
Göksu nehrinin kıyısında yer alan mekanlarda manzaraya karşı kahvaltı yapılabilir.
Aynı zamanda nehrin üzerinde tekne gezileri de yapmak mümkündür. 
Göksu nehrinde safari yapılmaktadır. 
Ağva’da bulunan mağaralar ziyaret edilmektedir.
Mevsim balıklarından taptaze tüketmek gereklidir.
Ağva’da yapılacak şeyler bir iki çeşit ile sınırlı kalmayıp bir çok güzellikler ve deneyimler sunmaktadır.

Ağva’da Yenilecek Yemekler 

Yemyeşil ormanın temiz havası ve masmavi denizin güzelliğiyle insanları büyüleyen Ağva çok tatlı ve güzel bir kasabadır. Yemeklerin en baş sırasında yer alan kuşkusuz balıktır. Hamsi, istavrit, turna, kalkan, kırlangıç, levrek, alabalık gibi birçok tadılması gereken balık türü bulunmaktadır. Balık ile arası olmayanların ise kolaylıkla tercih ettiği kebap, lahmacun, dürüm, ızgara gibi ev yemekleri olan mekanlarda mevcuttur.  Alkolsüz mekanların bulunması da bazı müşteriler için birer avantajdır. Kalitesi yüksek olan mekanlarda yemek yemek müşteriler için önemlidir. El yapımı gözlemeleri olan mekanlardan köy ürünlerine, Antep katmerinden, el yapımı mantılara kadar birçok lezzet bulunmakta ve hizmete sunulmaktadır. Ağva’da herkesin damak zevkine hitap edem yemekler bulunmaktadır. Ağva’da yenilecek yemekler bunlarla da sınırlı kalmayıp daha birçok lezzeti müşterilere sunmaktadır.

Bir cevap yazın