Antalya Kaleiçi Yat Limanı

Tarih boyunca Anadolu’nun denize açılan bir kapısı olan Antalya, sunduğu eşsiz seçenekler ve tarihi güzellik ile misafirlerini büyülemektedir. Antalya’da gezilecek yerler çok farklı zevklere hitap edecek kadar çeşitlidir.

Falezlerin doğal yapısı eşliğinde korunaklı bir yat limanı olan Kaleiçi, liman gerisinde de yerleşim alanı olarak günümüze kadar gelişmesini sürdüren bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır. Herhangi bir şekilde Antalya’ya yoku düşen herkesin Kaleiçi’ni ve özellikle yat limanını görmeye zaman ayırması önerilmektedir.

Şehir Merkezinde Yeni Bir Dünya

Antalya Kaleiçi Yat Limanı şehir merkezinde olup kiralayacağınız bir araç ile kolay ulaşım sağlayabileceğiniz bölgededir. Aracınız ile falezlere doğru yola çıkabilir ve bu eşsiz manzara eşliğinde Antalya’da olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Günümüzde sadece yatların yer aldığı liman, uzun yıllar boyunca Mersin’den sonraki en büyük liman özelliğini de taşımıştır. Gündüz ve gece saatlerinde ayrı bir tada sahip olan bölge, nefes kesici manzarası ile ünlü şairlerin şiirlerine ve ressamlarında tuallerine süs olmuştur.

Antalya Turizminin Cazibe Merkezi

Antalya Kaleiçi Yat Limanı doğal değerlerine dokunulmadan restorasyon çalışmalarından geçirilmiş, alana teleferik ve yüzer yürüyüş yolları eklenmiştir. Turizm açısından bakıldığında şehre hizmet veren bir cazibe merkezi halini alan yat limanından günübirlik veya saat başlarında düzenlenen tekne turlarına da katılarak çevre güzellikleri denizden keşfedilebilir. Yat limanına yapılan örnek peyzaj çalışmaları ve dinlenme alanları dikkat çekerken surların ve denizin gece aydınlatması da görsel bir showa dönüştürülmektedir.

Bir cevap yazın