Bebeğin yatağı nasıl olmalı? Önemli yönergeler

Çocukların ruh halini ve sağlığını etkileyebilecek bir yatak seçmek daha az önemli değildir.

Uygun yatak seçimi, hem omurganın hem de sinir sisteminin normal gelişimini olumlu yönde etkiler. Yatağın malzemesi de büyük önem taşımaktadır.

Yeni doğan bebeğin fonksiyonel bir mobilyası olması, bebeklerin de rahat ve zihinsel gelişimini sağlamalıdır. Bebek odasındaki en önemli yer onun yatağı. Ebeveynlerin çoğu, yeni doğmuş bir çocuk için ortopedik bir yatağın önemli olup olmadığını bilmez. Bu yüzden çocuklar bebeklik, karnı, şişlik, alerjiler ve diğer pek çok sorun hakkında endişeleniyorlar. Modern zamanlarda, her şey çocuklar için mağazadan çıkarılır ve çoğu bitmiş ürünün doğal olarak doğal olduğuna dikkat etmez.

Bir çocuk olarak, yetişkin yün bir yatak üzerinde, kaba bir yerde ve tavuk tüyleri ile büyük bir yastık üzerinde uyuyamaz. Her ebeveyn, doğmamış bebeğin, omurganın ve iç organların doğumundan rahat bir yatak düzenlemeye özen göstermelidir. Uzmanlar, bebeklerin 3 yaşına kadar doğal malzemelerle dolu katı yataklarda uzanmaları gerektiğine inanıyor. 3-7 yaş arası çocuklar orta boy yataklara ihtiyaç duyar ve bebek yataklarının şiltelerinde şilteler yoktur. Metal, çocuğun vücuduna zararlı bir elektrostatik ve manyetik etkiye sahiptir.

Doğal lateks ve viskon yatakları bebekler için uygundur. Çocuk, hava, hipoalerjenik, ortopedik, doğru büyüklükte, anti-mikrobik, yüksek kaliteli doğal kaplama ve tokluk giymelidir. Çocuğun baş ve boynunun uygun bir yastığa sahip olması da önemlidir. Yeni doğmuş bir bebek yastığına ihtiyaç yoktur, ancak kafasının altında birkaç kez katlanmış bir kaşık koymak yeterlidir. Kaplanmış malzeme de pamuk olmalıdır.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın