bebek bezi Döküntü Bakımı İçin En İyi 5 İpucu

Küçük munchkin bu dünyaya geldiği andan itibaren, dünyanızın birdenbire beslenmenin ve napın değişmesi etrafında döndüğü anlaşılıyor! Islak olup olmadıklarını sürekli kontrol etmek, ya da değişen renklerin şaşırttığı bezin içeriğini incelemek oldukça yaygın hale gelir. Tuhaf değil mi? Kaka ve çiş hakkında çok fazla zaman harcadığınızı asla düşünmediğinizi söylemek belki de güvenli!

Ayrıca, küçük bir kızın serseriyi zaman zaman kırmızı ve sinirlendirdiğini hiç görmemiş olabilirsiniz . Bu kızgın ve boğuk görünümlü tahrişe nappy döküntü denir. Bir çok faktörden kaynaklanır, ancak genellikle bir bebeğin cildi, deriyi tahriş edebilen idrar ve dışkı ile temas ettikten sonra iltihaplanırsa. Bazı küçük serseriler diğerlerinden daha hassastır ve bebeğinizin nappy döküntüsünü beklenenden daha sık görüyor olabilirsiniz. Bebeğinizin serseriyi kızarıklıktan korumak veya semptomları tedavi etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Temizlerken Dikkatli Olun
Bebeğin kırılgan cildine uyarlanmış cilt temizliği ve bakım ürünlerini seçmek çok önemlidir. Paraben-Free olan ürünlere dikkat edin, çünkü küçük bedeninizin hassas cildine daha uygun olacaktır. Deneyin La Roche-Posay Lipikar Temizleyici Yağ veya La Roche-Posay Lipikar SYNDET Banyo için mükemmel hem de.

2. yavaşça kuru
Bebeğinizin cildini nazikçe yıkadıktan sonra , küçük olanı iyice kuruduğundan emin olun, ancak çok nazikçe, her kırışıklığın ve çatlakların kemiksiz olduğunu kontrol edin. Kururken, temiz bir havluyla ve sürtünmesiz olarak yapın – sadece hafifçe vurun.

3. Koku Kontrolü!
Kirli bebek bezlerine dikkat! Düzenli koku kontrolleri ve sık değiştirilen bebek bezleri en iyi bahistir. Bebeğinizin serseri kirli veya ıslak bir bezin içinde oturmak için bırakılırsa, dışkı ve idrar ile uzun süreli temas, bezin döküntülerini kötüleştirebilir veya tetikleyebilir.

4. Doğru Nappy
Küçük çocuğunuz için doğru napı seçmek büyük bir fark yaratabilir. Nemi en iyi şekilde karşılayabilecek kadar cildi yalıtan en emici bezi seçin. Sürtünmeyi veya sürtünmeyi önlemek için doğru boyutu seçin .

5. Tahriş yatıştırır
Bebeğinizi her değiştirdiğinizde, yatıştırıcı bir balsam olan La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 gibi rahatlatıcı bir krem ​​uygulayın . Hassas ciltler için uygun olan bu Paraben içermeyen, Parfümsüz, Lanolin içermeyen balsam, tahriş olan cildin onarılmasına yardımcı olur ve semptomları hafifletir ve küçük bir rahatlık kazanmanıza yardımcı olur. La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 ayrıca dilatasyonda kızarma ve çatlama gibi diğer cilt tahrişlerinde de kullanılabilir. Hepsinden iyisi, vücut, yüz ve tüm aile için uygundur.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın