Beşiktaş, İstanbul Gezilecek yerleri

İstanbul Beşiktaş Gezilecek Yerler ve Aktiviteler

Beşiktaş, aynı zamanda İstanbul’da deniz ulaşımının en önemli kavşağı konumundadır.

Üsküdar, Kadıköy ve boğaz semtlerine kalkan vapurlar ve deniz motorları Beşiktaş sahilinin gözdelerindendir. Beşiktaş, Osmanlı dönemi İstanbul’un simgelerinden Dolmabahçe, Yıldız, Çırağan sarayları ve Ihlamur Kasrı ile tarih, kültür ve sanatı içinde barındırmaktadır…

Beşiktaş, İstanbul’un kültür, sanat ve eğitim başkenti olmakla birlikte, aynı zamanda Ortaköy, Arnavutköy, Kuruçeşme ve Bebek semtleriyle birlikte Boğaziçi’nin en değerli bölgesidir.
Beşiktaş, yaşayan İstanbul’u en güzel şekilde gözlemleyebileceğiniz ve sıcak halkının birbiriyle kaynaştığı bir semttir….

Beşiktaş’ta Ne Yapılır? – İstanbul Beşiktaş ve çevresi Gezilecek Yerler, Aktiviteler …
Beşiktaş’ta yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında Beşiktaş sahilinde ister kafelerde oturup çay veya kahvenizi yudumlayarak, ister sahilde banklarda oturarak İstanbul boğazını ve semtin sıcak yaşamını seyretmek başta gelir.

Beşiktaş’ın kalbi Beşiktaş Çarşısı ve Beşiktaş Meydanı’dır.

Beşiktaş Çarşısı, semtin balık pazarı, balık restoranları ve alışveriş mekanları ile çevrilidir.
Beşiktaş Meydanı, aynı zamanda Barbaros Meydanı olarak da adlandırılır ve Beşiktaş semtinin kalabalık ve canlı yerlerinden birisidir. Meşhur Deniz Müzesi ve Barbaros Hayrettin Paşa’nın türbesi de buradadır.
İstanbul Boğazına nazır her daim dinlence ve eğlence mekanlarıyla çevrili meydanda vakit geçirmek son derece zevkli.

Beşiktaş‘tan Kabataş tarafına doğru ise İstanbul Resim ve Heykel Müzesi ile sonrasında Dolmabahçe Sarayı, Ortaköy tarafında doğru ise Çırağan Sarayı yer almakta olup buralarda önemli tarihi ve kültürel yerler arasındadır. Beşiktaş’ta gezip görülebilecek diğer önemli yerler ve yapılabilecek aktiviteler arasında; yenilenmiş ve restore edilmiş haliyle görülmeye değer Deniz Müzesi, Beşiktaş’ın canlı arka sokakları ve Ihlamurdere caddesinde yürümek ve sonundaki Ihlamur Kasrı’nı görmek, Barbaros Bulvarı’nın hemen alt tarafındaki Şeyh Zafir Külliyesi’ni görmek sıralanabilir. Barbaros Bulvarı’nın üst tarafında yer alan Yıldız Sarayı ve Yıldız Parkı’nı gezip görmek ise apayrı bir keyiftir.

 

 

 

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın