Bitcoin nedir – Hakkında Bilgiler

Bitcoin nedir? Sadece basit bir dilde söyleyeyim, beyniniz şişmez. Bitcoin şifreli – yani şifreli şifreli elektronik para. Farklı ülkeler farklı şekilde sınıflandırılır – elektronik para, menkul kıymetler, mülk vb.

“Hiçbir şey geride değil, hiçbir şey geride değil” derler. Ama bu yanlış. Bitcoin Blockchain teknolojisinin arkasında yer almaktadır.

O zaman Blockchain nedir?

Basit anlamda, tüm veriler veritabanından alınır ve alınır. Her yeni işlem sırasında, bu veritabanına bir sorgu gönderilir ve işlem, bu tabanın algoritmasına uygunluk açısından kontrol edilir ve tamamsa, yeni blok, zincirin sonuna eklenir. Temel fark, bu veritabanının tek bir bilgisayar veya sunucuda değil, binlerce ve hatta milyonlarca bilgisayar arasında dağıtılmasıdır. Bu, sırayla, bu veritabanının Hack sıfır olacak olasılığını eşittir. Daha doğrusu, blockchain’i hack etme girişimi o kadar maliyetli ki, hacklemek yerine, bunun bir parçası olabilir ve daha fazla kazanabilirsiniz. (Bu arada, bitcoinleri bilgisayarlarda virüs gerektirerek veya bitcoin gerektirerek veya kriptobirge keserek burada bahsettiğim kesmek çalma yöntemiyle karıştırmayın.)

Bitcoin’in nasıl geldiğine dair bir örnek.

A kişi B’ye 1 bitcoin gönderir. Şu anda, blok şemasına bağlı bilgisayarlar, bitcoinin gerçek bitcoin olduğunu öğrenmek için çalışmaya başlıyor ve bloğun ilk bloğundan test yapmaya başlıyor. Sorun onaylanırsa, Btc’yi B’ye gönderir ve bu işlemin sonucu olarak, yeni 12.5GB’lar onaylanan bilgisayarlar arasında dağıtılır. Böylece yeni bts gönderildiğinde yeni paralar yaratılır.

Bu paralar herhangi bir zamanda ve herhangi bir zamanda oluşturulamaz. Doğru algoritmanın bir sonucu olarak, para transferinin bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Bitcoin Fiyat neden artıyor?

Birçoğu, deepnet’in uyuşturucu ve kaçak malların satışından kaynaklandığını söylüyor.

Ama aslında öyle değil. Bu kara pazarların cirosu çok küçük ve bu siteler yakından izleniyor. Dahası, bu mantıkla, dolar ve diğer herhangi bir fiat paranın değeri yükselmek zorunda kalacaktı. Ancak, reel ekonomide, herhangi bir para birimi, menkul kıymetler vb. değerini artırmak için ona yatırım yapılmalı ve yatırım yapılmalıdır. Şu anda, milyarlara dolar yatırılıyor ve spekülatörler değiş tokuş ediliyor. Bu yüzden fiyat yükseliyor ve büyümeye devam edecek.

Bitcoin ile ilgili en önemli ve en önemli nokta, hiç kimse tarafından kontrol edilmemesidir. Herhangi bir organizasyona tabi değildir. Ve onu yaratan gişe rekortmenlerini yok etmek için, ya interneti ya da elektriği kesmeliler.

Sorularınız doğal olarak her zaman olacaktır. Ama umarım, sadece bitcoinin ne olduğunu anlayabilirim. Vardiyalarda, diğer kriptokolleri paylaşacağım.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın