Çocuklarda Alerji Nedenleri

Dünya Sağlık Örgütü’nün istatistiksel verilerine göre, gezegenimizin popülasyonunun yaklaşık yüzde 30’u çeşitli alerjik reaksiyonlar ve hastalıklardan muzdariptir. Bu hastalıklardan, bronşiyal astım, ilaç ve gıda alerjileri yaygındır. Ne yazık ki, bu hastalıklardan muzdarip olanların çoğu çocuktur.

net istanbul haber  haber veriyor ki, çocuklar arasında alerjik hastalıkların en yaygın biçimi gıda alerjisi. Uzmanlar, çocukların yüzde 55’inden fazlasının bu alerjilerden muzdarip olduğunu söylüyor. Gıda alerjileri, karşılaştıkları hastalıklar arasında% 4-6 arasında değişir. Erken emzirme, gıda alerjisinin başlıca nedenidir.

Bu hastalığa genellikle çocuklarda kusma ve karın ağrısı eşlik eder. Bu nedenle, çocuklarda alerjinin ilk belirtileri biliniyorsa bir doktora danışmak önemlidir.

Ebeveynlerden birinin alerjisi varsa çocuğun çocuklarının yüzde 50’sinin her ikisinin de bir eğimi olduğunu söyledi. Bu ailede, bebeğin beslenmesinde yer alan yeni yiyecekler, tek seferde veya büyük miktarlarda değil, kademeli olarak ve küçük artışlarla olmalıdır.

Alerji erken saptanır ve tedavisi gecikebilir Tedavi gecikmesi ciddi komplikasyonlara ve komplikasyonlara neden olabilir.

Eczaneler birçok antihistaminik satarlar. Ancak, doktorla görüşmeden bunları kullanmak yanlıştır, çünkü yanlış tanı ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Çocuklarda alerjik hastalıkların ana semptomları burun tıkanıklığı, şiddetli solunum, burun ve göz yaralanması ve hapşırmadır. Bazen hasta çocuklar yaklaşık 30-40 kez sinsice zorlanırlar. Akut alerjilerin nedenlerinden biri çevreleyen ağaçlar, bitkiler ve çiçeklerdir.

Alerji uzmanları çocuklara tatlı, tuzlu yiyecekler yemelerini ve onlara konserve yiyecek ve meyve suları vermemelerini önermektedir. Yumurta, fındık, ceviz, mısır, muz, çilek, et ve bazen inekler alerjinin en yaygın nedenidir.

Yazar: netistanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir