Doğu Anadolu’da Tatil Yerleri

Doğu Anadolu’da tatil yerleri, son zamanların en fazla tercih edilen mekanları arasında yer almakta ve fiyat olarak ise tatilcilere birçok avantajlar sağlamaktadır. Ülkemizde tatil değince akla gelen ilk yer ise, Akdeniz Bölgesi olmaktadır. Fakat Doğu Anadolu bölgesinin yaz ve kış aylarında tatil yapılacak oldukça güzel yerleri bulunmaktadır. Çoğu kişi tarafından bilinmeyen ve keşfedilmemiş bu yerler, tatilcilerin uğrak mekanı olmaktadır. Bu güzel yerlere gelen kişiler ise, tekrar tekrar gelmek istemektedirler. Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan ve saklı cennetleri arasında bulunan tatil beldeleri ise, gün geçtikçe ve tanındıkça daha popüler olmaktadır.

Doğu Anadolu’da Tatil Yapılacak Yerler Nerelerdir?

Doğu Anadolu Bölgesi özellikle kış turizmi açısından ayrı bir önem taşımaktadır. Bu yüzden kış ayında tatil yapmak isteyen kişilerin ise, en fazla tercih ettiği yerler arasında bulunmaktadır. Doğu Anadolu’da tatil yerleri ise, farklı illerde bulunmaktadır. Kar yağışı ile daha da güzelleşen bu yerler, tatilcilerin mutlu ve huzurlu tatillerini yapmalarına fırsat sunmaktadır.

Doğu Anadolu’da tatil yapabileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır.

  • Kars’ın Çıldır Gölü
  • Erzurum Palandöken
  • Erzurum Çifte Minareli Medrese
  • Erzurum’un Çoruh Nehri
  • Van Kalesi ve Gölü
  • Elazığ Harput Kalesi
  • Ağrı Doğu Beyazıt ve İshak Paşa Sarayı

gibi yerler bulunmaktadır. Kış aylarında tatil yapmak isteyenler ise daha çok, Doğu Anadolu Bölgesin’de bulunan Erzurum ilini tercih etmektedirler. Yaz ayında ise bölgede tatil yapılacak yerlerin ve illerin sayısı oldukça fazladır. Bu yerlere gelerek hem tarihi yerleri görebilir, hem de bölgenin yerel yemeklerini tadabilirsiniz. Üstelik fiyat olarak ise, ekonomik otellere sahip yerlerdir.

Doğu Anadolu’da Tatil Yerleri Popüler midir?

Doğu Anadolu Bölgesi tatil için sadece kış aylarına mahsus bir yer değildir. Aynı zamanda yaz aylarında çok sayıda farklı ilde tatilinizi yapabilirsiniz. Üstelik fiyat olarak Akdeniz ve Marmara Bölgelerin’de bulunan tatil yerlerine göre daha uygundur. Son zamanların en popüler tatil yerleri arasında bulunan çok sayıda belde bulunmaktadır. Bu yerler hem popüler, hem de tatilcilerin vazgeçemeyeceği yerler arasında yer almaktadır. Doğu Anadolu Bölgesin’de yer alan tatil yerlerine konaklamak için gittiğinizde, sizleri yeni yapılmış oldukça güzel oteller beklemektedir. Fiyat olarak ise her keseye uygundur. Doğu Anadolu’da tatil yerleri popülerliğini ise son zamanlarda oldukça arttırmıştır.