Dubai’de Yapılacak Şeyler Gezilecek Yerler

Dubai de yapılması gereken şeyler ve gezilmesi gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz sizlere farklı yerlerden bahsetmek isteriz dubai de yapacağınız en sıradışı şeylerden bahsedelim bıraz.

Avmleri, Dubai’deki kültür ve yaşam tarzının ayrılmaz bir parçasıdır. Alışveriş merkezleri sadece son moda giysilere, elektronik eşyalara yada gurme yiyeceklere kredi kartı paranızın tüm bunlarnı harcayabileceğiniz yerler değil, bununla beraber yerel halkın kafe ve restoranlarda takıldığı, son teknoloji bir multiplex’te film izlediği, veya kapalı bir parkta, gezinsel mekanlarda yada kumar makinelerinde adrenalin patlaması yaşayın. Bu tarz şeylerin en iyisi ve en büyüğü, 1.300 mağazanın yanı sıra devasa bir akvaryum, kapalı buz pateni pisti ve gerçek bir dinozor iskeleti bulunan Dubai Mall.

Müşrif Milli Parkı

Dubai\’nin parklarından biri olan Mushrif National Park, 5 metrekareden fazla bir alanı kaplıyor. natürel Gough ormanının km. Mushrif, şehir merkezinin yaklaşık 15 km doğusunda arsa alır ve baykuşlar, Orpheus ötleğenleri, ibibikler okunuşu dunlin gibi kuşlar için bir cenettir. 1974\’ten beri park, yürüyüş ve çiftteker parkurları, büyük bir uşak entrika alanı, havuz okunuşu barbekü alanları dahil mensup olmak üzere mütenevvi âdem evladı yapımı çekicilik merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Dubai\’nin işaret önceki parklarından biri olan Mushrif National Park, 5 metrekareden fazla bir alanı kaplıyor. natürel Gough ormanının km. Mushrif, şehir merkezinin yaklaşık 15 km doğusunda arsa alır ve baykuşlar, Orpheus ötleğenleri, ibibikler okunuşu dunlin gibi kuşlar için bir cenettir. 1974\’ten beri park, yürüyüş ve çiftteker parkurları, büyük bir uşak entrika alanı, havuz okunuşu barbekü alanları dahil mensup olmak üzere mütenevvi âdem evladı yapımı çekicilik merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Dubai Çöl Koruma Alanı

Sharjah\’ın eteklerinde, 225 metrekаrelik bir alana ehil Dubai Çöl Rezervi var. km, Dubai Emirliği\’nin tüm toprаklаrının% 5\’ini oluşturuуor. Rezerv 1999 уılında kuruldu okunuşu nişan ceylanları, kum ceylanları okunuşu Arаp orikslerinin popülasyonunu gerі edinme projelerine katılıyor. Sharjah\’ın eteklerinde, 225 metrekаrelik bir alana ehil Dubai Çöl Rezervi var. km, Dubai Emirliği\’nin tüm toprаklаrının% 5\’ini oluşturuуor. Rezerv 1999 уılında kuruldu okunuşu nişan ceylanları, kum ceylanları okunuşu Arаp orikslerinin popülasyonunu gerі edinme projelerine katılıyor.

IMG Macera Dünyaları

2016 yılında Dubai, dünyanın en büyük kapalı tema parkı olan IMG Adventure World de dahil olmak üzere dört tema parkı başlattı. Park, dört temalı alana bölünmüş 20’den fazla cazibe merkezi ve aktivite ile 28 futbol sahası büyüklüğünde klimalı bir hangarda yer almaktadır: Marvel, Cartoon Network, Lost Valley Dinosaur Adventure ve etkileyici olan IMG Avenue. Aralarından seçim yapabileceğiniz 28 restoran olduğu için aç olmayacaksınız.

Etihad Müzesi

Etkileyici Etihad Müzesi 2017’de açıldı ve 1950’lerde petrolün keşfi ve 1968’de Birleşik Krallık’ın geri çekilmesiyle tetiklenen 1971’de BAE’nin doğum hikayesini kaydeder. Belgeseller, fotoğraflar, kültürel kalıntılar, zaman çizelgeleri ve etkileşimli sergiler, yedi kurucu babaya saygılarını sunarak önümüzdeki birkaç yıldaki tarihi kilometre taşlarını anlatmalarına yol açtı. Birleşik Arap Emirlikleri Anayasası’nın tarihi imza yeri olan bitişikteki Birlik Binası’na ücretsiz ziyaret sağlanmaktadır.

Altın Çarşısı

Binbir Gece Masalları’na katılmak için Dubai’nin tarihi merkezine gidin ve kendinizi büyüleyici ve kaotik pazarın kabusuna bırakın. Ünlü ana sanatçı göz kamaştırıcı altın çarşıdır. Takı sevmeseniz bile burada yürümek, Alaaddin’in dev mağarasına girmek gibi olacak. Özellikle geceleri burada neler olduğunu gözlemlemek ilginç. Alışveriş yapıyorsanız, küçük küpeler, alyanslar veya çeyiz değerinde kolyeler alıyorsanız, pazarlık becerilerinizi geliştirin.

Beyaz Dubai

Göz kamaştırıcı çatı barları, lüks plaj salonları, klasik barlar, lüks karaoke, diskolar ve canlı müzik mekanları – aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var ve ruh halinize uygun bir Dubai parti mekanı bulmak çok kolay. En iyi gece hayatı mekanlarından biri White Dubai. Etkileyici aydınlatma ve ses sistemlerine sahip bu büyük arena, Maidan Hipodromu’nun stantlarının hemen üzerinde yer almaktadır.

Çölden kaçış

Arap Çölü, aşınmış dağları, yuvarlanan kum tepeleri ve geniş açık alanlarıyla, şehirleşmiş Dubai’ye günübirlik bir geziden kolaylıkla çıkarılabilecek özel bir gizem duygusu yayıyor. Birçok seyahat acentesi, deveye binmekten kum sörfüne ve gece avcılığına kadar her şeyi size sağlayacaktır. The Best of The Bedeviler ve geleneksel mutfak ile olan ilişkileri sayesinde yerel kültürü gerçekten tanıttılar. Veya dört tekerlekten çekişli bir araç kiralayın, bir çöl beldesinde yaşayın ve kendi hızınızda muhteşem manzaranın tadını çıkarın.

Dubai Müzesi

Bur Dubai’deki Al Fahidi Kalesi’nde bulunan Dubai Müzesi, şehrin ayakta kalan en eski binasıdır ve emirlik tarihine düşünceli bir giriş sağlar. Yüzyılın sadece üçte birinde basit bir çöl yerleşiminden fütürist bir metropole dönüşen turbo evrimine hayret edin. Üç boyutlu model, geleneksel pazarların, evlerin ve camilerin sahnelerini yeniden üretirken, diğer galeriler denizdeki ve çöldeki yaşamı göstermeye adanmıştır. Arkeolojik sergi, yerel kazılar sırasında bulunan nesneleri sergileyerek bölgenin antik tarihini gözler önüne seriyor.

Dubai Tasarım Bölgesi

Bu yaratıcı merkez, ultra modern binaları, modern restoranları, halk sanatı, galerileri ve kültürel takvimleri ile ziyaretçileri kendine çekiyor. Dubai Tasarım Bölgesi’nin ziyaretçileri, showroomları ve pop-up mağazaları ziyaret ederek, lüks kafelerde sakallı hippileri dinleyerek, bina lobisindeki sanat sergilerini izleyerek veya ücretsiz gösterim ve seminerlere katılarak bu lezzet laboratuvarını deneyimleyebilir. Kasım ayında, çocuklar için çok çeşitli dersler, seminerler, atölye çalışmaları ve etkinliklere ev sahipliği yapan bir haftalık Dubai Tasarım Haftası düzenleyin.

Bir cevap yazın