En İyi 15 Tropikal Tatil

Rüya gibi plajlar, ipeksi sıcak denizler, yemyeşil manzaralar ve sonsuz güneş ışığı: Bunlar, ideal tropikal tatilin en iyi malzemelerinden bazıları. Ancak her hedef kendi boğucu takılar sunuyor. Bazıları doğal güzelliğiyle göz kamaştırıyor. Diğerleri ise egzotik gelenekler, mimarlık ve ağız sulandıran mutfağı ile kültürün ilgi çekici yerlerini bir araya getiriyor. Bir kaç tane eko-maceralar ve yaban hayatı açısından zengin vahşi doğanlar ve bazı uykulu adalar sizi zamanında geri götürüyor. Dalgıçlar gelişmekte olan mercan resiflerine akın eder ve sörfçüler mükemmel dalgayı ararlar. Bu sadece mükemmel uyumu bulma meselesi. Gönderen Asya’ya kadar Avustralya’da ve ABD’de üzere Karayipler , 15 tropikal tatil sıcak noktalar bu listenin bazı kapsayan dünyanın en güzel adalarıBora Bora’da bir su bungalovu veya Bali plajında bir bambu kulübesi arıyorsanız, tüm bütçeler için yapılacak eğlenceli şeyler ve hedeflerin yanı sıra

1 Bora Bora, Tahiti

Bora Bora, özlü Güney Pasifik cennetidir. Fransız Polinezyası’ndaki bu yemyeşil ve çarpıcı güzellikteki ada, masmavi bir lagünün çektiği keskin bir zümrüt zirvesine yükselir. Hindistan cevizi avuç içi küme plajları boyunca kıllar ve lüks bungalovlar kristal berraklığındaki suların üzerini örter, bazıları cam zemin panelleri üzerindedir ve bu sayede aşağıda gelişen denize akın edebilirsiniz. Bora Bora, doğal güzellik için en yüksek puanları alırken, aynı zamanda kültürel bir çekicilik arıyorsanız kutuyu da işaretler. Resmi dil Fransızcadır ve gurme mutfağında Galya etkisini tadabilirsiniz. Eğlenceli su sporları, minik motu (adalar), pitoresk yürüyüş parkurları ve köpekbalığı dalışları gibi maceralar için bir kayak turu ekleyin, ve birçok gezginin en iyi balayı destinasyonu ve nihai, pahalı Bora Bora niçin rütbe görmek kolaydır

2 Riviera Maya, Meksika

Uygun fiyatlı bir fiyat etiketi ile sarılmış güzel plajları, kültürü ve zesty mutfağını arıyorsanız, Meksika’daki Riviera Maya (Maya Rivierası) mükemmel bir seçimdir. Yucatán yarımadasının ucunda, Karayip kıyıları boyunca, Maya Rivierası, Cancun , Playa del Carmen ve Cozumel adasının tatil merkezlerini kapsamaktadır . Uzun, kartpostallara layık olan plajları ön planda tutmanıza rağmen, burada büyük ve hareketli her şey dahil tesiste kalmak zorunda değilsiniz. Samimi butik oteller ve yoga inzivaları da bir arada. Vatozlar ve yunuslar, dalış, şnorkel ve balıkçılık yüzme ılık, berrak sularda popüler aktivitelerdir ve kültür akbabalar muhteşem antik kalıntıları keşfedebilirsiniz Tulumturkuaz Karayip Denizi’nin veya Chichén Itzá’nın yukarısındaki çarpıcı bir ortamda , tatil beldesine birkaç saatlik mesafede.

3 Maldivler

Hindistan ve Sri Lanka’nın Hint Okyanusu boyunca uzanan Maldivler’in 26 doğal atoli, büyük ölçüde, onları çevreleyen parlak mavi sulara bağlı olarak neredeyse gerçeküstü bir güzellik arz eder. Kristal berraklığında, ruh ısınan denize girdiğinizde, mükemmel tropik tatiliniz için en iyi kriterdir, bu sular Maldivler’in% 99’unu oluşturduğundan, bunu yapmak için bir yerdir. Paradoksal olarak, bu alçak yalancı ada ulusunun kıyılarını sulamak için de tehdit ediyor. Erkek ‘başkenttir, ancak çoğu ziyaretçi, uzak tatil alanlarından birine uzanır. Burada lüks tatil köyleri ve akuamarin suları ile çevrili kemik-beyaz kumsallar bekler. Dalış ve şnorkelle yüzme dünya standartlarındadır ve Maldivler de Kuzey ve Güney Male Atolls’daki en popüler sörf noktaları olan en iyi sörf noktasıdır. Burada diğer popüler aktiviteler arasında manta ışınları ve balina köpekbalıkları ile yüzmenin yanı sıra büyük balık avı bulunmaktadır. Bir odak noktası ve seçim için çok sayıda ada su olmakla birlikte, Maldivler de bir seyir tatil için mükemmel bir adaydır.

4 Aitutaki, Cook Adaları

Cook Adaları’ndaki Aitutaki, Yeni Zelanda’yla yakın bağları ile , kasırgalar için bir rüya yeridir. Bir ışık aqua lagün ile koru, gür zirveleri, yüce plajları avuç içi tıka basa dolu, ve Güney Pasifik dostça insanlar bazı Aitutaki mükemmel egzotik tropikal tatil için tüm kutuları keneler. RarotongaCook Adaları’nın en büyük ve ana turist ağ geçididir, ancak 45 dakikalık bir uçuşa sahip olan Aitutaki, taçdaki mücevherdir ve bu, 15 büyüleyici tropik adaların bir takımadalarında bolca söyleniyor. Yüzme, şnorkelle yüzme, kano ve balık avı tüm fantastik, ve ada kilise hizmetleri için Pazar günleri durma yavaşlatır gevşek köy hayatına bir pencere sunuyor. Lagün etrafında 20’den fazla motu (küçük adalar) serpilir ve güneydoğu köşesindeki küçük Tapuaetai adası (One Foot Island), lagünün güzel bir bakış açısı ile popüler bir gezinti. Gerçekten savurmak istiyorsanız, lüks bir su bungalovunu tercih edin. Buradan, kendi özel sloganınıza kürek çekebilir, bir palmiye ağacının altından aşağı inebilir ve bir günlüğüne Robinson Crusoe gibi davranıyorsunuz.

5 Kauai, Hawaii

 

Garden Isle denilen Kauaʻi, yemyeşil yağmur ormanları, şelaleler ve muhteşem yeşil sahil zirveleriyle tropikal bir cennettir. Dramatik lav heykelleri doğal bir başyapıt, adanın Maui ve Oahu’nun popüler kız kardeşi adalarından daha rahat bir vibe vardır . Kauai, yeryüzündeki en az yerlerden birine ev sahipliği yapmakla bilinmesine rağmen, ada birkaç mikro iklimden oluşuyor ve turistik Poipu’nun etrafındaki bölge daha kuru olma eğilimindedir. Sualtı, kaplumbağaların ve tropik balıkların yüzdüğü renkli mercan resifleri bulacaksınız. Karada, altın kumlu plajlarda güneşin tadını çıkarabilir , nefes kesen Nāpali Sahili’nin harikulade zirveleri arasında, Hanalei Körfezi üzerindeki kayalıklardan bulut kaplı manzaraya hayran olabilirsiniz.derin ve cana yakın 10 mil uzunluğundaki Waimea Kanyonu’nu keşfedin . Tropik bahçeler, şelaleler, sevimli sahil kasabaları ve fantastik sörf molaları diğer en önemli turistik yerlerdir. Kendinizi kumsalın keşişli fokları ile paylaştığınızı görürseniz şaşırmayın; doğa burada hüküm sürer ve bu adanın cazibesinin büyük bir kısmıdır.

6 Mamanuca Adaları, Fiji

Güneş ışığında yıkanmış bir pastoral Güney Denizi adalarını hayal ediyorsanız, Fiji’deki Mamanuca Adaları tasarıya uyuyor. Nadi ağ geçidi kasabasından kısa bir tekne yolculuğuyla, 20 adalık bu mükemmel resim dizisi, ışıltılı palmiye ağaçlarıyla dolu plajları, kristal berraklığındaki suları ve gelişen mercan resifleri için popülerdir. Bu tropik güzellikleri ilk gördüğünüzde, Survivor ve bu filmde adalarda bulunan Cast Away filminin neden filme alındığını görmek kolay. Nerede kalmayı seçerken, bütçeniz ve ilgi alanlarınız sizin için en iyi Fiji adasını belirleyecektir .

Konaklama birimleri, sırt çantalı gezginlerden, sazlıklı bures (geleneksel kulübeler) ve Vomo Island Resort, Likuliku Lagoon Resort ve yetişkinlere özel Tokoriki Island Resort gibi lüks hideaways ile aile dostu otellere kadar çeşitlilik göstermektedir. Popüler cazibe merkezleri arasında Matamanoa Island Resort, Malolo Island Resort, Mana Island Resort ve Castaway Island bulunur. Gezegenin en iyi sörf aralarından biri olan Cloudbreak , Tavarua Island Resort’tan yaklaşık bir mil uzakta, ancak diğer ada tatil yerlerinden de bu efsanevi molaya ulaşabilirsiniz. Fiji’liler çocukları seviyor, bu yüzden aynı zamanda dinlenmek isteyen genç aileleri için muhteşem bir yer.

7 St. Barts, Karayipler


Işıltılı jet-setter sahnesi, özel villalar ve güzel plajları seviyorsanız, Fransız etkisi altındaki St. Barts listenizde en üstte olmalıdır. Ama her şey bir fiyata geliyor. Ziyaret edilen film yıldızları ve mega-moguls’ların sürekli akışı, özellikle yüksek sezonda konaklama ve yiyeceklerin diğer destinasyonlardan daha pahalı olduğu anlamına gelir. Ancak, karşılığında, yeşil tepelerin, dünya standartlarında alışveriş ve yemeklerin yanı sıra diğer birçok tropikal destinasyonun eksik olduğu kültürel karmaşıklıklarla desteklenen güzel sarışın plajları bulacaksınız. Her yerde olduğu gibi, düşük sezonda harika fırsatlar ve tüm plajlar halka açıktır. Bu sayede özel bir villada veya butik otelde saklanıp zenginlerin hayatını daha az yaşayabilirsin. Plajlarda sörf yapmak, alışveriş yapmak ve ağız sulandıran kıtasal lezzetler üzerine bayram etmenin yanı sıra, buradaki popüler aktiviteler arasında şnorkelli yüzme, dalış, uçurtma sörfü, kano, balık tutma, sörf ve yelkencilik. En iyi plajlar Saline Plajı, Gouverneur Plajı ve Lorient’dir ve Gustavia’nın kırmızı çatılı başkenti Karayipler’deki en güzel kasabalardan biridir.

8 Abacos, Bahamalar


Florida’nın yaklaşık 300 kilometre doğusunda , Bahamalar’daki güzel Abacos, tekne ve yelken için dünyanın en iyi sularından bazılarını sunmaktadır. Ayrıca Out Adaları veya Aile Adaları olarak da adlandırılan bu huzurlu Atlantik adaları, gözlerden uzak çam ağaçları ile çevrili plajları ile yakındaki Florida’nın kalabalık turist şeritlerinden uzakta bir dünya; mercan resifleri gelişen; ve golf arabalarının ve teknelerinin ana ulaşım aracı olduğu uykulu balıkçı köyleri. İngiliz Loyalistleri bu adalara yerleşti ve bu mirasa dar sokakları döşeyen şirin ve renkli kolonyal kulübelerde tanık olabilirsiniz. Düşük anahtar tatilleri için başlıca alanlar arasında ünlü şeker çizgili deniz fenerine sahip şirin Elbow Cay ; büyüleyici üç mil uzunluğunda Yeşil Turtle Cay,eski Bahamalar’a zamanında geri adım atmak gibi geliyor; ve Hazine Cay onun büyüleyici beyaz kumlu plajı ile Büyük Abaco, technicolor turkuvaz suları ile gömülmüş. Guana Cay, Walker’s Cay ve Man “O ‘War Cay” diğer popüler adalardır. Favori uğraşlar arasında balık tutma, dalış, şnorkelle yüzme, dinlendirici ve yerlilerle sohbet etme, ve el değmemiş kumsallı kilometreler, kendi özel yamacınızı bulmanız kolay yumuşak, beyaz kum.

9 Ambergris Caye, Belize

Yucatán Yarımadası’nın ucunda, Belize’deki Ambergris Caye , ülkenin en çok turist destinasyonlarından biri ve 200 katının en büyüğü. Karayip plajları genellikle yüzmekten ziyade balık tutmak için daha iyi olsa da, gelişen kaplumbağa çimleri düzlükleri sayesinde, muhteşem Hol Chan Deniz Koruma Alanı , kıyıdan yarım milden daha az dalış ve şnorkelle dalışla daha fazla mücadele eder. Bu sualtı harikalar diyarı, Great Barrier Reef’in ardından dünyanın en büyük ikinci bariyer resitali olan Belize Barrier Reef sisteminin bir parçasıdır.Avustralyada. Köpekbalığı Ray Alley, dalgıç köpekbalığı ve vatozlarla yüzleşebilecekleri popüler bir sitedir. Anglers da, buraları yalınayak için yalvarmak ve izin, tarpon, snook ve barracuda için şanslarını denemek için buraya akın ediyor. Adanın cazibesinin bir parçası, golf arabalarının caddelere hükmedildiği renkli renkli San Pedro kasabası ve taze deniz mahsulleri ve Meksika esintili yemekler sunan muhteşem restoranlardır. Adanın kuzey kısmı, Meksika’dan bir taş atmaktan yana olduğu için adanın güçlü bir Meksika etkisi vardır ve birçok yerli İspanyolca konuşur.

10 Dominik Cumhuriyeti

Hispaniola adasının doğu tarafında, Dominik Cumhuriyeti bütçe fikirli gezginler için en iyi seçimdir, ancak bu popüler tatil yeri şahane plajlara ve çok değerli merkezlere göre çok daha fazladır. Tarihe ve kültüre göre zengin olan “DR”, aynı zamanda buharlı ormanlar, çöller, mangrovlar, mercan kayalıkları, savana ve yükselen yeşil zirvelerle Karayipler’deki en çeşitli eko-sistemlerden bazılarına da sahip.

Puerto Plata , Punta Cana , La Romana ve Samaná’nın turistik şeritlerinden uzaklaşarak, her şey dahil tatil beldesinin palmiye ağaçlarıyla kaplı plajının pastoral taramaları boyunca kümelenmiş ve macera dolu bir dünya keşfedeceksiniz. Karayipler’deki en yüksek zirvelere çıkabilir, Río Yaque del Norte’nin beyaz sularını sallayabilir, buharlı ormandaki şelaleler arasında yürüyüş yapabilir ve dağ yollarında çam ormanları boyunca bisiklete binebilirsiniz. Kültürel cazibe merkezleri de dikkat çekicidir. Başkent Santo Domingo , büyüleyici kolonyal mimarisi ve büyüleyici bir tarihi ile UNESCO Dünya Mirası Sit Alanıdır. Ama sadece güzel bir kumsalda yüzmek, dalış yapmak, yüzmek, sörf yapmak ve şnorkelle dalmak istiyorsanız, bunu yapmak için birçok fırsat bulacaksınız.

11 Bali, Endonezya

Manevi bir yanıyla tropikal bir tatil arayanlar için, Bali onun mistik cazibesi ile çağırır. Kokulu tütsü ile dolu tapınaklar; geç amber güneşte parlayan pirinç tarlaları; ve Bali’nin sakin, nazik insanları bu adanın karşı konulmaz cazibesine katkıda bulunur. Çok sayıda mağaza ve restoranın bulunduğu hareketli bir plaj sahnesi arıyorsanız, kendinizi harika sörf plajları bulabileceğiniz yoğun Kuta veya Seminyak’ta bulabilirsiniz. Sanur , yumuşak dalgaları ve Ubud ile aileler için harika bir mekandır.Kıyı göbeğindeki yemyeşil tepelerde, adanın zümrüt ruhu. Bali, nispeten uygun fiyatlı spa bakımları ile de bilinir, bu yüzden etiket şoku olmadan kendinizi şımartabilirsiniz. Konaklama, cips gibi ucuz hostellerden kişisel şefler ve şoförler ile çalışan lüks villalara kadar her şeyi içerir. Yakındaki komşu volkanik Lombok adası da ünlü kardeş adadan daha az gelişime sahip popüler bir destinasyondur.

12 Port Douglas, Avustralya

Kuzeyinde arabayla bir saatlik Hakkında Cairns içinde Queensland , Port Douglas maceracı doğa severler için ideal bir yer. Bu lüks kasaba, alçakgönüllü kökenlerinden, popüler bir tropikal turist köyüne ve resif gezileri ve vahşi safari için elverişli bir üs haline dönüşmüştür. Avustralya’daki en zengin ekosistemlerden ikisi, buradan kısa bir atlama: Süper Dalış ve Şnorkelle Dalma ile Büyük Bariyer Resifi ve Cape Tribulation’ın resif kaplı sularına akan Islak Tropik Dünya Mirası Alanı’nın bir parçası olan Daintree Yağmur Ormanı. . Kasabadaki yapraklı sokaklar, mango ağaçları ve avuç içlerinin yanı sıra lüks dükkanlar, kafeler ve sanat galerileriyle süslenmiş ve yıldız özelliği Four Mile Plajı’dır., ormanın saçaklı kumu sarı bir hilal. Yüzme deniz balıkçılığı sezonunda (Kasım-Haziran arası) burada sınırlıdır, ancak her zaman bir gezinti için favori bir yerdir. Diğer başlıca turistik yerler arasında, Canavar Habitatı ve Mossman’a şeker kamışı tarlalarının arasından geçen Bally Hooley Şeker Treni bulunmaktadır. Cape York Yarımadası’nın engebeli manzarasıyla balıkçılık gezileri ve kuzeye giden geziler de popülerdir. Kış mevsimi, mayıs-eylül ayları arasında, sıcaklıklar daha serin ve daha kuru havalar hüküm sürdüğü zaman ziyaret etmek için en uygun zamandır.

13 Andaman Sahili, Tayland

Andaman Sahili, Andaman Denizi’nin muhteşem adalarını keşfetmek için elverişli bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu gür kireçtaşı zirveleri, turkuaz sulardan yükselir ve gezegenin en çarpıcı deniz manzaralarından birini yaratır. Ünlü adalar , birçok tatil köyü ile Ko Phi Phi Don gibi Phi Phi Adaları ve Leonardo DiCaprio filmi The Beach’in çekildiği Ko Phi Phi Leh’i içermektedir. Bu adalar, popüler Phuket Günü Gezisi devresindedir, ancak eğer daha uzaklara giderseniz, hala kendi huzurlu yamaçlarınızı bulabilirsiniz. Phang Nga Koyu , ünlü James Bond Adası da dahil olmak üzere yüzlerce zümrüt güzellikleri barındırmaktadır.

Bu doğal güzelliği keşfetmek için bir üs olarak kullanılan popüler bölgeler Krabi veya Tayland’ın en büyük adası olan popüler Phuket. Göz kamaştırıcı manzara , ormanlarla kaplı tepeler arasında fillerle buluşabileceğiniz Khao Sok Milli Parkı’nda iç kısımda devam ediyor . Konaklama, deniz kıyısındaki kayalıkların üzerinde yer alan lüks villa tarzı tatil yerlerine, aile yanı konaklama ve bütçe fiyatlı sahil bambu alanlarına kadar uzanır, ancak üst düzey tatil köyleri bile diğer tropikal yerlerden daha uygun fiyatlı olma eğilimindedir. Egzotik kültürü, ateşli yemekleri ve bütçeyi bozmayan büyüleyici manzaraları arıyorsanız mükemmel bir seçim. Mayıs ayının sonundan ekim ayının ortasına kadar genellikle kıyıya çarpan güneybatı musonlardan uzak durmaya çalışın.

14 Nicoya Yarımadası, Kosta Rika

Kosta Rika’nın Pasifik Kıyısında , Nicoya Yarımadası, sörf ormanları ve mükemmel namlu tatili ile yıkanmış uzun plajları ile sörfçüler ve eko-turistler için sıcak bir mekandır. Sörf, yılın herhangi bir zamanında harika olabilir. Bölgede Başbakan turist kasabalar dahil Tamarindo , Playa Tamarindo tüm beceri düzeyleri için harika sörf yanı sıra restoran ve oteller geniş bir yarımada üzerinde en çok gelişti kasaba. Eğlence seven gezginler, sörfçüler, aileler ve soğutulmuş gurbetçilerin renkli bir karışımını sunuyor. Tamarindo çevresinde şnorkel, dalış, binicilik, zip hattı ve ekim ayından mart ayına kadar turizmin kaplumbağalarını izleyebilir ve Kosta Rika’nın deri sırtlı kaplumbağalar için en önemli yuvalarından biri olan yakındaki Playa Grande’de izleyebilirsiniz . LüksSanta Teresa içinde Mal Pais , yarımadanın güneybatı köşesinde boyunca, aynı zamanda fantastik sörf yanı sıra yoga inziva, organik atılmış ve butik hideaways tanınır. Göz önünde bulundurulması gereken diğer başlıca alanlar , yeşil orman, Montezuma ve yarımadasının en az gelişmiş kasabalarından biri olan huzurlu Samara ile desteklenen güzel Nosara’dır . Bu sahil kasabalarından çok uzak olmayan Monteverde Cloud Forest Reserve , kıtanın son bozulmamış bulut ormanlarından birini koruyor.

15 Florida Keys

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tek mercan kayalığına ev sahipliği yapan Florida Keys, eğlenceli bir tropikal tatil, fantastik bir balık avı ve birkaç tane güzel palmiye astarlı kum uzanıyor. Miami’nin güneyinde, Küba’nın yaklaşık 90 mil uzağında 110 milden fazla bir mesafe var. Anahtarlar, geçitlerle birbirine bağlanmış mercan adalarıdır. Bu nedenle, Key Largo’nun güneyinden Key West’e uzanan Denizaşırı Otoyolunda aralarında yolculuk yapabilirsiniz .

Büyük cazibe ve şnorkelli yüzme ile Key Largo’daki John Pennekamp Mercan Resifi Eyalet Parkı ve Florida Keys Ulusal Deniz Koruma Alanı’nın başlıca turistik mekanları arasında ; En güzel plajlardan bazılarını bulabileceğiniz Bahia Honda Eyalet Parkı ; Ve bir şey-gider zihniyet renkli Karayip tarzı evler ve zengin Hemingway tarihini tamamlar efsanevi Key West . Ayrıca burada Birleşmiş Devletlerin en güney ucunu ziyaret edebilirsiniz. Islamorada tarpon, bonefish ile “dünyanın sportfishing sermaye” kendisini ilan ve yakalamak için izin; ve Maratonaynı zamanda bir çizgi yapmak için mükemmeldir. Her yıl çevredeki sularda büyük isim balıkçılık turnuvaları düzenlenmektedir. Buradayken, bazı kabuklu deniz mahsülleri, bir tür deniz salyangozu ve ünlü kireçli turta deneyin.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın