İstanbul Aktiviteler Ve Rehberi İstanbul’da ne yapılır ?

istanbul da yapıcaklar ve gezilecek yerler hakkında bilgileri ziyaretçilerimiz ile paylaşıyoruz.

İstanbul … Bizans, Konstantinopolis, İstanbul … Şehir Müzesi. Bir zamanlar büyük ve heybetli olan İstanbul, bugün samimi ve doğunun büyüsüyle dolu. 18 milyondan fazla nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık ve kozmopolit şehridir. İstanbul’un iklimi hoştur. Ayrıca yapıcak şeyler ile istanbul da aktiviteler ve istanbul pratik gezilecek yerleri ve aktiviler ile bir arada yapabilirsiniz.

Büyüleyici caddeler ve alanlar, hoş camiler, saraylar ve müzeler, geleneksel hamamlar, renkli pazarlar, kimileri kentin çatılarında bulunan muhteşem lokantalar ve eşsiz Türk tatlılarına

sahip çehrelerce ufak dükkan – neredeyse herkes İstanbul’u beğenir, zira herkes kendi canlı izlenimlerini tespit eder)

Kenti tanımak için en az 3 gün ayırın.

İstanbul’da Yapılabilecek Başlıca Aktiviteler

Eski camileri, camiye dönüştürülmüştür Bizans Ayasofya’sını, Topkapı Sarayı’nı ve padişahların haremini keşfederken kendinizi Osmanlı İstanbul’unun atmosferine bırakabilirsiniz.

Haliç bölgesinde yürüyüşe çıkın. Eminenu bölgesine eriştikten sonra, Boğaz’ın hoş uysal sularına hayran kalın ve her gün burada bir araya gelen vapurları ve yüzlerce balıkçıyı izleyin. İstanbul’un Avrupa ve Asya yakalarını birbirine bağlayan köprüden gün batımını fotoğraflayın ve köprünün altındaki balık lokantalarından birinde yemek yiyin.

Karaköy düzenlerinden pilav dolgulu midyeleri deneyin.

Kumkapı birahane alanında kentin en cümbüşlü ve en büyük partisini kaçırmayın. Burada lezzetli mahallî yemeklerden ve ateşli Türk danslarından çok sevinç alacaksınız.

Sultanahmet‘teki pek çok lokantadan birinin en üst terasında oturun, bir battaniyeye sarılın ve mahallî bir şarap içmek için Sultanahmet Camii’nin hoş kubbelerine hayran kalın.

Otantik Chamberlitaş Hamamı‘nda köpük masajının keyfini çıkarma fırsatını kaçırmayın.

İstanbul Camileri

İstanbul’da Osmanlı hanedanları döneminde inşa edilmiş takribî 3 bin cami bulunuyor. Tam Osmanlı , padişahları, şehzadeleri ve paşaları kendi camilerini yaparak tarihe iz bırakmaya çalışmışlardır En az 3 İstanbul camisini ziyaret ettiğinizden emin olun: Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camii ve Yeni Camii. İç dekorasyon ve atmosfer, Osmanlı camilerinin dış hoşluğu ve şatafatından daha düşük olun! Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camii ve Yeni Camii. İç dekorasyon ve atmosfer, Osmanlı camilerinin dış hoşluğu ve gösterişinden daha düşük olmadığı için camilerin her biri netlikle bakılmaya değer.

Topkapı Sarayı

400 seneyi aşkın bir zamandır Topkapı Epilepsiyi, Osmanlı padişahlarının ikametgahı, Osmanlı İmparatorluğu’nun iş ve kültür merkeziydi. Saraylar, köşkler, camiler, çeşmeler ve parklardan oluşan kompleks, çağdaş İstanbul’un kalbinde yer almaktadır. Saray neredeyse beş kmlik bir duvarla çevrili. Sarayın seyir platformları, Haliç Körfezi ve Marmara Denizi’nin mükemmel Topkapı’nın iç hoşluğunu ve müzelerini keşfetmek istemeseniz dahi, iç bahçede yürüyüşe çıkın, hoş manzaraya organik olarak dokunmuş büyüleyici daha önceki mimari yapılara hayran kalın.

Hamam Odalıtaş

16. çağın reel bir hamamı) Burada her ziyaretçi iyice buğulanıp yıkanacak, ek olarak eski İstanbul atmosferine dalacak. Banyolar yöresel olarak erkek ve dişi olarak ayrılmıştır. Hamamların yeni yapıldığı 1584 yılından bu yana hamamların duvarlarının sağlam kaldığı görülmektedir. Hamamın tavanları, düzinelerce küçük yuvarlak pencerenin kesildiği ve ışık ışınlarının sıcak taşa girmesine izin veren bir kubbe şeklinde yapılmatır. İstanbul’da daha birçok uygar hamam olmasına karşın, Chamberlitaş hala şehrin kesinlikle görülmesi gereken yerlerinden biri olmaya devam ediyor.

Hamam girişi – 20 TL, giriş + köpük masajı – 40 TL, giriş + köpük masajı + tüm vücut masajı + yüz maskesi – 70 TL.

İstanbul’un manzaralarını kendi başınıza nasıl görebilirsiniz

İstanbul, dünyanın en güzel ve sonsuza kadar genç şehirleri listesinde haklı olarak yer alıyor. Bu şehir eşi olmayan bir çekiciliğe, hoş bir iklime ve yerlilerin samimiyetine sahiptir.

İstanbul’un başlıca kültürel çekicilik merkezleri, şehirde ortalama üç bini bulunan camiler ve farklı zamanların ve hükümdarların saraylarıdır.

Şehrin camileri içinde Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camii, Yeni Camii ve Osmanlılar tarafından camiye dönüştürülen güzel Bizans tapınağı Ayasophia’nın özel bir yeri var. Saraylar içinde Osmanlı padişahlarının ana ikametgahı olan Topkapı Sarayı geniş bir harem alanı ziyaretçilere açık.

Galata Kulesi ve Galata Köprüsü, İstanbul Pazarları (özellikle Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı) ve tarihi Çemberlitaş ve Galatasaray Hamamları da İstanbul’da kesinlikle görülmesi ihtiyaç duyulan yerlerdendir.

Yürüyüş, gezi ve gastronomik zevklerin yanı sıra Galata Mevlevihanesi’nde (Semazen Ağaçlar Salonu) veya kültür merkezi Hocapaşa’da semazenlerin sema töreni ve Boğaz’da geziler de ilginç aktivitelerdir .

İstanbul’da kaç gün kalınır?

İstanbul’un bütün önemli turistik mekanlarının açıklamasını İstanbul gezi yerleri sayfasında bulabilirsiniz . ilke olarak, Türk çayı / kahvesi için uzun molalarla sakin bir gidişatta yukarıdaki bütün bölgeleri tanımak için 3 gün planlayın .

İstanbul’da bir gün daha ekleme fırsatınız var ise, onu Boğaz’da vapurla seyahat ederek ve/yada atmosferik Adalar’a günübirlik gezi yaparak geçiltihap.

İstanbul’da daha çok zaman geçirmeyi göze alabilen şanslılardan biriyseniz, İstanbul’un daha azca ünlü fakat daha azca güzel olmayan camilerini, saraylarını ve parklarını tanımak için vakitınız olacak . Plana Dolmabahçe Sarayı, Rumelihisar Kalesi, Kariye Müzesi – eski bir Bizans kilisesi, Yerebatan sarnıcı ve Mihrimah Sultan ve Ortaköy Camilerini dahil ettiğinizden emin olun.

mahalli Legoland, Madame Tuso’nun İstanbul Müzesi ve İstanbul Akvaryumu da İstanbul’u birazcık farklı bir açıdan görmenizi elde eden harika seçeneklerdir (İstanbul’da tatilini çocuklarla geçirenler için ilginç olacaktır).

İstanbul Turist Pasosu (kart)

turist kartı ucuz değil fakat İstanbul’da aktif olarak zaman geçirmeyi planlayanlar için para biriktirmeyi olası kılıyor. Harita, Ayasofya ve Kariye Müzesi, Topkapı Sarayı, Semazen Gösterisi, Madame Tuso Müzesi, Legoland ve Oceanarium’a İngilizce konuşan bir kılavuz eşliğinde bir ziyaret içermektedir. Fiyata ek olarak havaalanından geçirme hizmeti, Boğazca’da indi-bindi otobüs ve feribot biletleri, Boğazca’da bir akşam gezisi ve Galatasaray hamamlarına giriş ücreti (köpük masajı ek olarak ödenir) dahildir. minik bir bonus, ücretsiz wi-fi ve WhatsUp’ta rehberli danışmalardır.

Kartın maliyeti ortalama 150 € / 3 gün ve 175/7 gündür (çocuklar için sırasıyla 75 € ve 85 €).

Bir cevap yazın