İstanbul Gece Hayatı Rehberi, Kulüpler Barlar, Popüler Mekanlar

İstanbul daima canlılığını koruyan gece hayatı ile birlikte pek çok kişinin zevkine hitap etmeyi başarıyor. İstanbul gece hayatı rehberi her an hitap eden ve aktif en güzel mekanlarıyla hemen herkesin hafızasında yer alıyor. Dönem fark etmeksizin istediğiniz konsepte mekan ile karşılaşmak mümkün. İstanbul beautiful olarak sizler için İstanbul’da canlılığını hiç yitirmeyen mekanları derledik. İstanbul’da yer alan eğlence ve gece hayatı sınırsız bir şekilde karşımıza çıkıyor. 7 gün 24 saat aktif bir şekilde eğlence bulmak oldukça kolay.

Özellikle Avrupa Yakası bu alanda iddialı mekanlar ile doluyken Anadolu Yakası üzerinde ise Kadıköy ve barlar sokağı İstanbul’un gece hayatının en aktif olduğu bölgeler oluyor. Özellikle İstiklal Caddesi bu alanda renkli kafeleri ve barları ile dikkat çekmeyi başarıyor. Mevcut kaliteli restoranlar ve buna ek olarak canlı müzik imkanı ile birlikte 24 saat eğlence hayatı ziyaretçilerini karşılıyor.

Gece hayatı da bildiği takdirde karşımıza gelen popüler mekanlardan birisi ise deniz manzaralı barları ile birlikte ortak yer bebek oluyor. Gece hayatı denildiği takdirde ise taverna adresi Etiler oluyor. 

İstanbul Gece Kulüpleri 

Sortie Club

İstanbul’da Beşiktaş’ın uğrak mekanlarından birisi olan 12 ay boyunca misafirlerine boğaz manzarası eşliğinde mükemmel bir eğlence sunuyor. Sortie Club mekanını ismi ise Fransızca’dan geliyor Fransızcada çıkış olarak bilinmektedir. Ünlü mekan eğlence modasını yakından takip ederek ziyaretçilerine kusursuz bir eğlence vaat ediyor. DJ performansları ile dikkat çekerek sınırsız dans imkanı oluşturuyor 3500 metrekarelik bir alanda yer alan kulüp 2012 senesinden itibaren aktif bir şekilde gece hayatının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Ünlü mekan Beşiktaş’ın Kuruçeşme Mahallesinde yerini alıyor.

360 İstanbul

İstanbul gece hayatı rehberi içerisinde roof barları arasında en iyilerden birisi 360 İstanbul oluyor. İstanbul’un ünlü yerlerinden birisi olan Beyoğlu’ndaki tarihi Mısır Apartmanı üzerinde yer alıyor. Yurt içinde oldukça ünlü olan bu mekan aynı zamanda yurt dışında da pek çok yabancı ziyaretçisini ağırlıyor. DJ’lerin yer aldığı popüler mekan aynı zamanda İzmir içerisinde de 2. şubesine sahip. İstiklal Caddesi’nin uğrak noktalarından birisi olan şube aynı zamanda ulaşım kolaylığı ile de sıkça tercih edilmektedir.

Klein

Taksim içerisinde Harbiye’de bulunan popüler mekanlardan birisi Klein oluyor. Ünlü gece kulübü 1970’ler yılının popüler AS sinemasını yıkılmasından sonra kurulmuştur. Popüler gece kulübü kendine özel bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. İstanbul’un popüler uğrak mekanlarından birisi olurken elektronik ve tekno müzik ile tanınıyor. Ünlü mekan cuma ve cumartesi günleri 23:00’den 04.00’a kadar açık oluyor. Harbiye Şişli bölgesinde yer alıyor.

Babylon Bomonti 

1999 senesinden beri bilinen progresif müzik ile özdeşleşen Babylon, 2015 senesinde farklı bir hava katılarak kitlesini arttırdı. Canlı performans özelliğini artırarak Bomontiada’da yerini aldı. Ünlü mekan birahane sokağı, Şişli’de yer alıyor.

Nardis Jazz Club 

Galata Kulesi civarında bulunan Nardis, jazz kulübü olarak ortaya çıkıyor. Yaratıcı müziğin adresi olarak biliniyor. Sunduğu hizmetleri ile birlikte kulüp içerisinde konser ortamının oluşturuyor. Popüler mekan özellikle jazz sevenlerin adresi olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul’un Barları 

Lucca 

İstanbul’da yer alan sahil kesimi Bebek’te yerini alıyor. Gün içerisinde kafe olarak hizmet veriyor gece ise etkileyici ortamı ile birlikte bar hizmeti sunuyor. Modern bistro en iyi örneklerinden olarak İstanbul’da hizmetlerine devam ediyor.

Ruby

Ortaköy’de yer alan popüler İstanbul’un popüler barları arasındadır. Mekanda yer alan boğaz manzarası ve beraberinde lezzetli yiyecekleri ile İstanbul’da eğlenceyi doruklarına kadar yaşamak isteyen kişiler için ideal oluyor. Özellikle akşam yemeğinden sonra alt ve üst katlarda kulüp hizmete devam ediyor. Dans ve müzik için unutulmaz bir mekan haline geliyor.

Bosphorus Brewing Company 

Gayrettepe’de bulunan Bosphorus Brewing Co mekanı Gastropub şeklinde mutfak menüsü sunarak ziyaretçilerini etkiliyor. Aynı zamanda içecekleri ve özel olarak sunulan birası ile birlikte çeşitli ülkelerin lezzetlerini deneme imkanı da sunuyor.

İstanbul Irish Pub 

Irish pub bünyesine altında İrlanda etkisi yaratan barlardandır. Dünya çapında ve ülkemizde yer alan barlardan birisidir. İstanbul içerisinde de pek çok kaliteli Irish mekanı bulmanız mümkündür. 

  • U2 İstanbul Irish Pub
  • Kozmonot Bomonti Pub
  • Belfast Irish Pub 

Bir cevap yazın