Kadıköy’de Mutlaka Yemek Yemeniz Gereken Mekanlar


İstanbul’un en çok sevilen ilçeleri arasında yer alan Kadıköy gezginlerin de dikkatini en çok çeken yerlerden biridir. Buraya gelmişken rastgele bir yemek seçimi yapmak birbirinden ünlü lezzetleri tadamadan iyi bir mekanın atmosferini soluyamadan İstanbul’dan ayrılmanız gezinizi pişmanlıklarla dolu bir hale getirecektir. Bu nedenle sizin için Kadıköy’de mutlaka yemek yemeniz gereken mekanlar hakkında araştırma yaptık.


Ciğerci Hulusi


Kadıköy denilince akla ilk gelen mekanlardan biri de Ciğerci Hulusi’dir. Menüde ciğer ile hazırlanmış birbirinden farklı yemekler bulunmaktadır. Pek çok kişi ciğer yemekten hoşlanmasa da buraya geldiğinde fikrinin değişebileceğini bilmelisiniz.
Mekan etlerini Balıkesir’den getirtmektedir. Ciğer yememe konusunda ısrarcı iseniz et çeşitleri de menüde yer almaktadır. Tüm etler kuyruk yağı ile pişirilmektedir.
Yemeklerde kullanılan salça, baharat gibi yan ürünler Mersin’den doğal olacak şekilde getirtilmektedir.
Adres: Caferağa Mahallesi, Mühürdar Caddesi, Misbah Muayyeş Sokak, No 6, Kadıköy / İstanbul
İşletme Numarası: 0216 450 15 10


Mercan Kokoreç


Kadıköy denilince elbette akla ilk gelen sokak lezzetlerinden biri kokoreç bir diğeri de midyedir. Her ikisini de tadabileceğiniz son derece lezzetli bir mekan olan Mercan Kokoreç sade ve samimi bir yerdir.
Farklı baharat karışımları ile yapılan kokoreç, midye tava, mevsimine göre balık ve daha başka deniz ürünlerini de burada tüketebilirsiniz.
Oldukça köklü bir mekan olan Mercan Kokoreç ilk hizmetine Büyükada’da bulunan şubesi ile 1960 senesinde hizmet vermeye başlamış bir yerdir. İstanbul’un 5 ayrı noktasında şubelerine rastlayabilirsiniz.
Adres: Caferağa Mahallesi, Yasa Caddesi, No 15, Kadıköy / İstanbul
İşletme Numarası: 0216 455 75 86


Lazİstanbul


Hem Kadıköy’ün hem de tüm İstanbul’un en çok sevilen Karadeniz mekanlarından biri de Lazİstanbul’dur. Aklınıza hangi tür Laz yemekleri geliyorsa hepsini burada tadabilirsiniz.
Mısır ekmeği, kuru fasulye, Karadeniz pidesi, Kara lahana sarması, Laz böreği, mıhlama ve elbette ki Hamsi yemekleri; kısacası aklınıza Karadeniz hakkında ne geliyorsa burada tadabilirsiniz.
Mekanda kullanılan hemen her türlü malzeme Karadeniz’den özel olarak getirtilmektedir.
Adres: Caferağa Mahallesi, Halitağa Caddesi, Vahapbey Sokak, No:14/A, Kadıköy / İstanbul
İşletme Numarası: 0216 348 34 53


Çiya Sofrası


Güneydoğu’daki hemen her yemeği tadabileceğiniz Çiya Sofrası’nda ağırlıklı olarak Antep yemekleri bulunmaktadır. Burada bir sürü kebap türünü, mumbar dolması, borani gibi birçok doğu yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.
Adres: Caferağa Mahallesi Güneşlibahçe Sok. No: 43 Kadıköy / İstanbul
İşletme Numarası: 0216 336 30 13


Haydarpaşa Mythos İstanbul Gurme


Ünlü Haydarpaşa Garı’nın mekanlarından biri olan Mythos Ege yemekleri pişiren bir yerdir. Ege’nin meşhur zeytinyağlı, hafif yemeklerini seven biriyseniz bu konuda gerçekten de çok başarılı bir mekan olduğunu bilmelisiniz.
Deniz ürünleri, Ege’nin ünlü otları, piyaz vb. pek çok Ege usulü yemekler soğuk sıkım zeytinyağı ve doğal şekilde hazırlanmaktadır. Mythos prensip olarak mutfağında asla katkı maddesi olan bir ürün barındırmamaktadır.
Adres: Tarihi Haydarpaşa Gar Binası, Haydarpaşa Mahallesi, Kadıköy / İstanbul
İşletme Numarası: 0216 337 09 79


Beppe Pizzeria


Vejetaryen olanların bayılacağı Kadıköy mekanlarından biri de Beppe Pizzeria’dır. Burada enginar kalbi, lazanya, bezelyeli pizzalar, ünlü İtalyan pizzalarını tadabilirsiniz. Pek çok sebzeli pizza türleri ince bir hamur üzerinde özenle hazırlanmaktadır.
Adres: Moda Caddesi, Ferit Tek Sokak, No 60/B, Kadıköy / İstanbul
İşletme Numarası: 0216 550 22 00


Halil Lahmacun


Lahmacun sevenlerin Kadıköy’de mutlaka gitmesi gereken yer Halil Lahmacun. Yeri Balıkçılar Çarşısı’nda bulunmaktadır ve diğer lahmacunlara göre çok daha büyük boylu lahmacunlar hazırlamaktadırlar.
Çoğu zaman tıka basa dolu bir mekan olduğu için gitmeden önce aramanızda fayda var.
Adres: Caferağa Mahallesi, Güneşlibahçe Sokak, No 26, Kadıköy / İstanbul
İşletme numarası: 0216 337 01 23


Bina


Kadıköy’de yer alan sadece yemek konusunda değil canlı müzik, söyleşi, konser ve sergi gibi konularda da hizmet veren Bina’da kaliteli zaman geçirebilirsiniz.
Vegan burger, falafel, salata türleri, fırınlanmış patates kızartması gibi daha sağlıklı yemek yemeye özen gösterenlerin ilgisini çekebilecek bir mekandır. İç ve dış tasarımı oldukça güzel olan bur mekanda sanat ruhlu kimselerin bulunmaktan keyif alacağından eminiz.
Adres: Caferağa Mahallesi, Kadife Sokak, No: 26, 34710 Kadıköy / İstanbul
İşletme Numarası: 0216 330 84 66

Bir cevap yazın