Kartepe Kayak Merkezi Gezi Rehberi ve Konaklama

Kartepe Kayak Merkezi Gezi Rehberi ve Konaklama

Kartepe Kayak Merkezi ve Konaklama ile yılın son kar keyfini bu yakın lokasyonda yaşayabilirsiniz. İstanbul’ a sadece 1,5 saat uzaklıkta olan Kartepe, hafta sonu kaçamakları için de çok uygun.

KARTEPE KAYAK MERKEZİ VE KONAKLAMA

Kocaeli’ye bağlı olan Kartepe konum olarak, İstanbul, Bursa ve Ankara’ ya yakın sayılabilecek bir yerde bulunuyor. Kayak merkezine 15 – 20 dakika uzaklıkta kalan oteller dağın zirvesindekine nispeten daha ekonomik, onları sayfamızın altında paylaştık.

Kartepe’de asırlık çam ağaçlarının ve harika göl manzarasının birleşimi bulunuyor. 12 adet kayak pistine sahip Kartepe’de kar olmadığında dahi suni kar yağdırma sistemi var. Dağın eteklerinde yer alan Maşukiye’den geçerek varılıyor bu güzel yere. 20 lira ile 50 lira arasında kayak evlerinden kızak, kıyafet ve kayak kiralamak mümkün.

Fotoğraf tutkunlarına muhteşem kareler yakalama şansı sunan Kartepe manzarasını teleferikle çıkıp bir de zirveden görün, oradaki kafede dilerseniz mola verin ve bu güzel manzaranın keyfini çıkartın. Kartepe’nin diğer dağlara nispeten daha yumuşak bir havası var, çok aşırı kalın giyinmeye gerek kalmıyor. Yakın konumu sayesinde genelde pazar günleri kalabalığı hissedebilirsiniz.

GÖLCÜK ILICA TERMAL KAPLICASI

Kayak sonrası rahatlamak ve ısınmak için yarım saat uzaklıktaki bu otantik yeri ziyaret edebilirsiniz. Tesiste, şifa veren doktor balıkların havuzu, çamur banyosu, sauna ve termal havuzlar mevcut.

KARTEPE’DE NEREDE KALINIR

Konak Pansiyon; Maşukiye’de bulunan pansiyon pistlere 8 kilometre uzaklıkta. Göl manzaralı otelde kahvaltınızı alıp odanızda da yiyebiliyorsunuz. Konum olarak gezmek isterseniz, Aygır Deresi ve mağaralara oldukça yakın. Kişi başı konaklama kahvaltı hariç 90 lira.

Kartepe Park Otel; Kayak merkezine 7 kilometre uzaklıkta kalan otelin odaları rahat ve geniş. Çatı katı manzarası güzel, Kişi başı konaklama kahvaltı dahil 120 lira.

Yazıcılar Otel; Ahşap yapısıyla ormanın içinde güzel bir dağ havası veren otel Kartepe’ ye 15 kilometre uzaklıkta. Zengin yöresel kahvaltı sunuyor. Kahvaltı dahil kişi başı konaklama 120 lira.

Gönül Sofrası Otel & Bungalov; Otelin güzel bir bahçesi ve dağ manzarası var. Ahşap ve otantik mimarisi çok hoş. Kayak pistine 20 kilometre, Maşukiye’ye ise 4 kilometre uzaklıkta kalıyor. Pazar, Perşembe günleri arası giderseniz kahvaltı dahil kişi başı fiyat 110 lira.

Bir cevap yazın