Turistlerin En Çok Tercih Ettiği 10 Ülke

Tatil yapmak neredeyse tüm insanlar için önemli bir noktadır ve bu sebeple turistlerin en çok tercih ettiği ülkeler keyifli vakit geçirebilecekleri ülkelerdir.

Turistlerin en çok tercih ettiği ülkeler günlük hayatın stresinden uzaklaşabilecekleri ve zamanlarını en yüksek verimle geçirebilecekleri şehirler olmaktadır. Dünyada gezilip görülmesi gereken pek çok yer vardır. Birbirinden güzel bu şehirler arasından bazıları diğerlerine göre daha çok tercih edilmektedir. Tarihi yerleri, eğlence mekanları, denizi ya da sakinliği sebebiyle turistlerin en çok gittiği ülkeler sizin için derlendi.

Turistler Hangi Ülkelere Gider?

Paris

Güzelliğinin tanımlanması zor olan şehirlerden biri olarak Paris, turistlerin tercih ettiği ülkeler arasında listede ön sıralarda kendine yer buluyor. Sokaklarındaki eski-yeni çatışmasının gezerken sizi mest etmesi bir yana eşi benzeri bulunmayan Eiffel Kulesi sayesinde pek çok turist şehrin büyüsü içerisinde kaybolmaktadır.

Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri’nin göz bebeği olarak son yıllarda turistlerin en uğrak yerlerinden biri olan şehir Dubai’dir. Devasa binaları, gözle görenlerin inanmayacağı kadar mucizevi manzaraları sayesinde Dubai, turistlerin adeta gözdesi olmuştur.

İstanbul

Dünya’da kültür başkenti olarak bilinen İstanbul, pek çok kültürün harmanlanarak var olmayı başarabildiği nadir şehirlerden biridir. Eyüp, Kapalı Çarşı, Kadıköy İskelesi ve daha nice güzellikleri ile her sene milyonlarca turiste ev sahipliği yapan İstanbul, turistleri çeken şehirler listesinin neredeyse başını çekmektedir.

Bangkok

Tayland’ın başkenti olan ve ilginç sokak kültürüyle turistlerin ilgisini çeken Bangkok, maddi olarak da uzun tatiller için oldukça elverişli şehirlerden biridir. Para değerinin düşük olması sebebiyle de insanların tatil yapmak için tercih ettikleri yerlerden biri olan Bangkok her sene kapasitesini katlayarak turistlerin mutlaka uğradıkları yerlerden biri olmuştur.

Seul

Güney Kore’de bulunan Seul teknolojik mimarisi ile turistleri içine çekmektedir. Özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan Seul, turistlerin en çok tercih ettiği şehirler arasında yer almaktadır.

Hong Kong

Dünyanın en çok gökdelene sahip şehirlerinden biri olan Hong Kong, yüksek binalarının arasında büyülü bir şehir yolculuğuna çıkabileceğiniz şehirlerden biridir. Özellikle sokak kültürü ve mimarisi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle son yıllarda ekonomik koşullar sebebiyle de Hong Kong’a adeta akın yaşanmaktadır.

Londra

Londra Thames’te bulunan London Eye, Big Ben, Londra Kulesi ve Buckhingham Sarayı ve daha pek çok simgesiyle Londra, Avrupa’nın turistler tarafından hemen hemen en çok tercih edilen şehirlerinden biridir. Kısa ziyaretlerin doğal ve mimari güzelliklerini görmeye yetmemesinden kaynaklı olarak Londra için mutlaka tatilinizin büyük bir kısmını ayırmanız gerekmektedir.

Barselona

Her yıl milyonlarca turistin özellikle gitmek için bütçe ayırdığı Barselona, İspanya için oldukça önemli geçim kaynaklarından biridir. Gastronomi alanında başarılı lezzetleri ve modernliğinin yanı sıra kültürünü yitirmeyen sokakları turistler için oldukça ilgi çekici olmaktadır. Yapay güzelliklerinin yanı sıra İspanya 44 UNESCO Dünya Mirası alanıyla kültürel olarak da göz doyurmaktadır.

New York

Dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından biri olan New York, sokaklarında gezerken kalabalığın arasında huzur bulacağınız şehirlerden biridir. Kalabalık nüfusunun yanı sıra her sene yüksek miktarda turist akınına da uğramaktadır. Görülmesi gereken şehirler arasında bulunan New York aynı zamanda yaşanacak şehirler arasında da yer almaktadır.

Moskova

Görkemli kiliseleri ve eğlenceli meydanları ile Türkiye’den ve dünyadan her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Oldukça ilgi çekici mimari yapısı sayesinde turist sayısını her geçen yıl katlayan Moskova, son yıllarda turistler tarafından tercih edilen en popüler şehirlerinden biridir.

Bir cevap yazın