Türkiyede Ucuza Tatil Yapmak

Ucuz Tatil Yerleri

Hem keyifli hem de ekonomik bir tatil yapmak istiyorsanız, sizler için listelediğimiz yerlere göz atmanızda fayda var.

Ekonomik Tatil Yerleri

Tatil zaten harika bir şey. Bir de ekonomik olursa tadından yenmez. Ucuz tatil yerleri listemizin il sırasında:

Balıkesir Erdek

 Bursa ve İstanbul gibi büyük şehirlere yakın olmasıyla tercih edilen bir tatil beldesidir. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Birçok popüler tatil beldelerinin aksine, Uygun fiyata tatil yapabileceğiniz bir yer. Popüler tatil beldelerinde 3 – 4 günlüğüne harcanan parayla Erdek’te 7 günlük bir tatil yapmanız mümkündür.

Çanakkale Gökçeada

Eğer ekonomik bir ada tatili yapmak istiyorsanız, Gökçeada tercihleriniz arasında olmalıdır. Güzel plajı, Rum köyleri, Rum yemekleri, Yıldız Koyu ile size hayalinizdeki tatili ekonomik fiyata sunabilir. Gökçeada, Yunan Adaları’na paranız yetmiyorsa sizin için mükemmel bir tatil yeri olacaktır.

Çanakkale Assos

 Çanakkale’nin güzelliklerinden biri olan Assos, çeşit çeşit plajı, tarihi yerleri, temiz havası ile tercih edebileceğiniz mekanlar arasında olmalıdır. Sivrice koyu, Behramkale köprüsü, Kadırga Koyu mutlaka gidilip görülmesi gereken yerlerdir.

Aydın Didim

Aynı zamanda yabancı turistlerinde gözdesi olan Didim, ucuz tatil yerleri arasına girmeyi başarmıştır. Fazla turist çekmesinden dolayı plajları kalabalık olabilmektedir. Altınkum Plajı, Saplı Ada, Bafa Gölü, Akköy, Akvaryum Koyu Didim’e gitmişken görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bartın Amasra

Karadeniz tatili yapmak istiyorsanız, mutlaka Amasra’yı göz önünde bulundurmalısınız. Yeşil ve mavini buluştuğu, birçok plajının bulunduğu bu bölge, size unutulmaz bir tatil deneyimi sunabilir. Mugada Sahili, İnkumu Plajı, Bozköy Plajı Amasra’nın plajlarından sadece birkaçıdır.

Düzce Akçakoca

Vadileri, dereleri, şelaleleri ile Karadeniz’in tüm güzelliklerini yansıtıyor. Akçakoca, Uzun plajı ve tertemiz denizi ile başlı başına doğa harikası. Ucuz pansiyon ve butik otelleri de cabası.

Bir cevap yazın