Türkiye’nin en iyi plajları Tavsiye

En iyi plajlar listemiz, Türkiye’nin tatil bölgelerine ilişik olmayan en pastoral plajlarını ihtiva eder.

Kelebekler Vadisi Sahili


Kayaların arasına gizlenmiş sempatik küçük bir plaj. Plaja sadece su ile ulaşabilirsiniz. Sahile yakın, dağ yamacında, muhteşem manzaralı pansiyonlar bulabileceğiniz iki küçük köy var.

Mavi Lagün, Ölüdeniz


Türkiye’nin en güzel ve en fazlaca fotoğraflanan yerlerinden biridir. Turkuaz sakin su, dağlar, uzun bir sahil şeridi. Yakınlarda dinlence köyü Ölüdeniz ve uzun kumlu bir plaj bulunmaktadır.

Kleopatra Adası, Marmaris


Marmaris yakınlarındaki minik Sedir adasında bulunan bir plaj. ancak deniz yöntemiyle ulaşabilirsiniz.

Patara plajı

Türkiye’nin en uzun kumsalı neyse ki büyük bir koyda saklıdır ve sadece geleneksel minik  köyünden yürüyerek ulaşılabilir. Muhtemelen bu yüzden Patara Plajı, Türkiye’nin en bozulmamış kumsallarından biri olmaya devam ediyor

Kaplumbağa Sahili İztuzu, Dalyan


Dalyan bölgesinde efsunk kum şişi . Deniz kaplumbağalarının yaz sezonunda yumurtalarını bıraktıkları çok güzel korunaklı bir plaj.

Olimpos

Çıralı’dan Olympos’a kadar uzanan büyük bir çakıl plajı, Olympos bölgesindeki en güzel manzaralara sahiptir. Güzel huzurlu bir yer)

Kaputaş Plajı, Kalkan


Kaputaş, devasa bir vadinin içine gizlenmiş küçük ve mutlaka güzel bir kumsaldır. Burası Turkuaz Sahili’nin en güzel yerlerinden biridir.

Sahildeki en iyi tatil köyleri

Sahilde bir dinlence yeri tarzı bireysel bir mevzudur. Biri sahil arıyor, biri eğlence için, biri sakin bir atmosfer arıyor. En iyi tatil köyleri listemiz, bağlarımsız gezi için müsait olanları içerir.

Kıyıda üç ana mesken türü vardır. Birincisi lafda her şey dahil sahil otelleri. Plaj otellerinin özelliği, kendi özel plajları ve plaj ve eğlence altyapsıcaklıknın mevcudiyetidir. İkinci konaklama türü ise aslında konaklama ve tur hizmetleri sunan şehir otelleridir. Şehir otellerinin konuklarının emrinde – ya şehir plajları ya da sahildeki halk plajları. Ve belki de Türkiye’de en popüler olan üçüncü tip, odalarda bir mutfağın bulunmasıyla otellerden ayrılan apart otellerdir (doğrusu, aslına bakarsak bunlar kiralık apartman kompleksleridir), çoğu apart otel kendine ait havuzları ve minimum altyapısı (çamaşırhane, kiosklar, spor salonları vb.) vardır.

Antalya


Antalya , Türk Rivierası’nın başkentidir ve şüphesiz bölgedeki en popüler tatil beldesidir. Antalya’nın şehir plajları – Konyaaltı ve Lara, Türkiye’nin en iyi plajları arasındadır. Antalya’nın Eski Kentinde, popüler bir mesken biçimi vardır – geleneksel otaman evlerinde butik oteller, çağdaş Antalya’da Eski Şehir surlarının dışında – birçok mükemmel otel ve daire.

Şehirden uzak sahil boyunca, şık ve şık tatil köyleri ile Antalya dinlence beldesi uzanır. Seçenekleri belirlerken Antalya sahilinin çoğunlukla kayalık bulunmasına dikkat edin, bu yüzden çoğu otel kumlu plajlara erişemiyor ve plajlarını denize inen pantonlar şeklinde yapıyor.

Bodrum

Bodrum, gece hayatı ve bol eğlencesiyle ünlü Türkiye’nin Ege kıyısında efsanevi bir tatil beldesidir. Şehrin kendisi güzel – beyaz evler, pitoresk sokaklar, zamanı bölgeler, büyük bir set, bir yat denizi, restoranlar, kulüpler, SPA, efsunk bir şehir plajı. Mevcut konaklama biçimleri – modaya uygun otellerden, apartmanlardan ve villalardan çok minik otellere ve pansiyonlara.

Bodrum yarımadası’nda sahil boyunca çok güzel villalar, pansiyonlar ve minik oteller bulabileceğiniz minik köyler ile dinlence köyleri bir arada bulunur, yarımadanın plajlarını araba veya motosiklet kiralayarak keşfedebilirsiniz . yarımadanın çevresinde birçok ada var, Bodrum’da tekne turları yada yat kiralama programda eğer olmazsa olmazlardan.

Şehir otelleri, pansiyonlar, apart oteller: Bodrum
kumsal tatil köyleri, pansiyonlar ve villalar: Bodrum uçurumımadası
nasıl Gidilir: Uçakla (Bodrum), Havalimanından – Shuttle yada otel transferi, Türkiye’nin hemen her şehrinden otobüs ile.

Alanya

Alanya geleneksel olarak aile tatilleri için Türkiye’nin en iyi tatil beldelerinden biri olarak kabul edilir. Alanya, güzel kumlu plajları, Toros Dağları’nın pitoresk manzarasıyla kusursuz bir şekilde harmanlanan hoş mimarisi, şehrin doğusundaki uzun kumlu sahilde mükemmel aile otelleri ve Alanya’nın uzun kumlu halk plajına erişimi olan güzel apart otelleriyle övünmektedir. yolu, Türkiye’nin en iyi plajları sıralamasında yer almıştır). ayrıca Alanya, Türkiye’deki tüm dinlence yerlerinin çok güneyinde yer verilmiştir ve bu yüzden Alanya dinlence beldesi en uzun gezim sezonuna haizdir – Mayıs ayının başından Eylül ayının sonuna kadar.

Marmaris ve İçmiler

Marmaris, iğne yapraklı ormanlarla kaplı dağlarla çevrili pitoresk bir koyda yer edinen Türkiye’de minik bir tatil beldesidir. Marmaris, Ege ve Akdeniz’in iki denizinin nerede ise birleştiği yerde bulunur ve bu da ona ek bir çekicilik verir. Marmaris çevresinde birfazlaca ilginç yer var, şehirdeki atmosfer huzurlu ve keyifli. ayrıca Marmaris, Türkiye’nin yat merkezi olarak haklı olarak tanınmaktadır. Marmaris’e 7 km uzaklıkta bulunan küçük bir şehir olan İçmiler, sakinliği sevenleri memnun edecek bir araya geldi.

Marmaris’te bir şehir plajı var, İçmiler’de daha efsunk ve güzel bir plaj yer ediniyor. Marmaris ve İçmiler’den otomobille bir gmeşhurk mesafede muhteşem İztuzu Kaplumbağa Sahili ve pastoral Kleopatra adası bulunmaktadır. dinlence otelleri ve apartlar, Marmaris ile İçmiler arasındaki sahil boyunca uzanır. Şehirlerde çok iyi küçük oteller ve harika daireler bulabilirsiniz (ayrıca, burada çok popüler bir mesken biçimi).

Fethiye

Fethiye , Türkiye’nin batı Akdeniz kıyısında yer alan şiltihap bir kasabadır. minik boyutuna rağmen Fethiye, Turkuaz Sahili’nin en pitoresk bölümüne yakınlığı nedeniyle çok popüler bir tatil beldesidir . Şehrin kendisinde iyi oteller ve apartmanlar bulabilirsiniz, sadece konutların çoğu şehrin derhal haricinde bulunan uzun Çalış plajı süresince yoğunlaşmıştır. Birçok harika apart otel ve fazlaca iyi plaj altyapısı var.

Fethiye’de yaşamanın bir alternatifi de şehre yakın üç sahil köyü. İlk ve en popüler seçenek Mavi Lagün’ün yanında yer edinen tatil köyü Ölüdeniz, ikinci seçenek Ölüdeniz’den sahilin karşı tarafında bulunan Göcek köyü ve son olarak üçüncü seçenek geleneksel dağ köyü. Mavi Lagün yukarıda dağlarda bulunan Kayaköy.

Çeşme


tatil beldesi Çeşme, Türkiye’nin Ege kıysıcaklıkndaki en popüler plaj dinlence yerlerinden biridir. Çeşme, denize doğru uzanan aynı adı taşıyan yarımada üzerinde pitoresk bir konuma sahiptir. yarımadanın birfazlaca güzel uzun sahilı ve mükemmel rüzgar sörfü koşulları vardır. ek olarak Çeşme’de kaplıcalar, hamamlar ve kaplıcaların inşa edildiği şifalı kaplıcalar bulunmaktadır. Şehirde ve sahil boyunca çok sayıda otel ve apart otel var.

Alaçatı


Alaçatı, Chemshe yarımadasında, karakteristik Yunan mimarisine ve çok özel bir atmosfere sahip minik bir zamanı kasabadır. Bu şehir, hafta sonları sörf oluşturmaya ve güneşlenmeye gelen zengin İstanbullular tarafınca çok seviliyor ve bu da şehre belli bir hava katıyor. Şehrin iyi bir plajı, büyük bir gezinti yolu, birçok popüler restoran ve sokak kafeleri, mağazaları, butikleri ve galerileri vardır.

Bir cevap yazın