Uğur Böceği İle ilgili Sözler

Uğur Böceği İle İlgili Sözler Kısa, Uğur Böceği İle İlgili Sözler Tumblr Uğur Böceği İle İlgili Güzel Sözler, Uğur Böceği İle İlgili Anlamlı Sözler, Uğur Böcekleri İle İlgili Sözler

Uğur böceği hakkında Bilgi ve sözler eguzelsozler.net de sizlere uğur böceği hakkında detaylı geniş bilgi veriyoruz, ayrıca sözlerini paylaşmış bulunmaktayız en güzel uğur böceği sözleri paylaşmış olduk sizlerde sevdiğiniz sözleri Facebook ve Instagram’da ve Twitter de paylaşabilirsiniz

Dünyada yaklaşık 5.000 farklı uğur böceği türü vardır. Bu çok sevilen yaratıklar, uğur böceği veya uğur böceği olarak da bilinir.

Pek çok farklı renk ve desende gelirler, ancak Kuzey Amerika’da en tanıdık olanı, parlak, kırmızı ve siyah gövdesiyle yedi benekli uğur böceğidir. Birçok kültürde uğur böceği iyi şans olarak kabul edilir.

Çoğu insan uğur böceklerinden hoşlanır çünkü güzel, zarif ve insanlara zararsızdır. Ancak çiftçiler yaprak bitlerini ve diğer bitki yiyen zararlıları yedikleri için onları seviyorlar. Bir uğur böceği, ömrü boyunca 5.000’e kadar böcek yiyebilir! Uğur böceklerinin çoğu, altı kısa bacaklı oval, kubbe şeklinde gövdelere sahiptir. Türlere bağlı olarak, lekeleri, şeritleri olabilir veya hiç işaret olmayabilir. Yedi benekli uğur böceği, her iki yanında üç ve ortada bir tane olmak üzere kırmızı veya turuncudur. Her iki tarafında beyaz lekeler olan siyah bir kafaları var.

Uğur Böceği ile ilgili sözleri

Çocukluğumun en güzel yanıydı uğur böceklerinin uğur getireceğine inanmak.

Şimdi gelmeyeceğini bile bile yaşamak ve buna rağmen hâlâ seni sevmek. Delicesine her hareketine dikkat ederek sevmek bedenimi değil ama ruhumu intihara sürüklüyor uğur böceği.

Böyle çocuksu gözlerle bakılınca, güzeldi dünya. Ay ve yıldızlar güzeldi, güzeldi çay ve sahil, orman ve kaya, keçi ve uğurböceği, çiçek ve kelebek güzeldi.

Bir uğurböceği kondu bir papatyanın üzerine, uzun bir yoldan gelmişti belki de. Soluklanmak için can havliyle kendini papatyanın üzerine atmıştı.

Hayatta insanın da mutlaka bu uğur böceği gibi tutunacak bir şeyi olmalı. Sevgi gibi, güven gibi, dostluk gibi. O. Arslan

Uğur böceği tarladaki bitlerle beslenir. Uğur böceğinin bol olduğu sene maksül bol olur. Bu yüzden çiftçiler ona uğur böceği demişlerdir.

Hey sen uğur böceği. Az önce tuttuğum dileğe ihanet eden hayvan. Rastlarsan gökyüzünde Selahattin’e. Af dilediğimi söyle.

Eskiden çocuklar, uğur böceği uçtuğunda dileklerinin gerçekleşeceğine inanırdı. Ahmet Şerif İzgören

Fırsatlar parmağına konmuş birer uğur böceği gibidir. Dikkat et! Her an uçabilir. Hakan Birol

Ey kardeşim! Sivrisinek gibi mutfak beziyle arkasından kovalanan değil; uğur böceği gibi el üstünde tutulandan ol.

Vahşi bir kısrağa tutulmuştu. Küçücük bir uğur böceği. Uğur Koparan

Akşam karıncagiller deydik. Uğur böceği yusufçuk ben. Geç vakit döndük. İlhan Berk

Çocukluğumun en güzel yanıydı uğur böceklerinin uğur getireceğine inanmak.

Kaç uğur böceği geçti önümden, umudu beklerken yarınlara taşıyan, önce bakıştık sonra atıştık. Biz bulduk yeşertecek umutları. Turgay Kurtuluş

Senle çıkmamız gereken bir Galata, senle görmemiz gereken bir uğur böceği ve senle karşılıklı içmemiz gereken iki açık çay var.

Sen değil misin ne zaman uğur böceği görsen dilek tutan? Fatih Alıç

Ne zaman bir uğur böceği görsem hemen dilek tutar seni dilerim.

Umut; uğur böceğinin uğur getireceğine inanmak ve onu beklemektir.

Sen istedikten sonra uğur böceğini bırak karga bile sana uğur getirir.

Uğur böceği sanmıştım maalesef b*k böceği çıktı.

Evine döndü uğur böceği. Hoş geldin sevgilim. Seni seviyorum.

Haydi, uç uğur böceği uç git ona var onu çok sevdiğimi söyle.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir