Yüzmenin Şaşırtıcı Sağlık Faydaları

Yüzmenin faydaları ve zararları, yüzmenin psikolojik faydaları, yüzmenin faydaları ve teknikleri, yüzmenin fiziğe etkileri, yüzmenin çocuğa faydaları, yüzmenin faydaları ekşi, yüzmenin vücut gelişimine faydaları, yüzmenin faydaları

Yüzme, sağlıkla ilgili ve diğer birçok şaşırtıcı yarar var.

Vücudunuz için faydalıdır – formda olabilir, sakatlık sonrası formda kalmayı kolaylaştırabilir ve hamileyken yüzebilirsiniz!

Düzenli yüzmenin bu 7 sağlık yararını görmek için okumaya devam edin.

Yüzme eklemleriniz için iyidir.

 

Bir yaralanmadan kurtulduğunuzda veya eklemleriniz yüksek etkili baskı uygulayamıyorsa, yüzmek hala hareket etmenin ve aktif kalmanın harika ve düşük etkili bir yoludur.

Su, ağrıyı hafiflettiğinde ve eklemlerin daha serbest hareket etmesine izin verdiği için, vücudu tekrar egzersize sokmanın bir yolu olabilir.

Vücut fiziksel olarak daha az yetenekli olduğunda, yüzme eklem ve kasları hareket ettirme rahatsızlığını azaltmanın iyi bir yoludur ve bazen eklemlerin neden olduğu ağrıyı hafifletebilir.

Yüzmek hamileyken egzersiz yapmak için harika bir yoldur.

 

Yüzme hamileyken hafif egzersiz yapmak için iyi bir yoldur. Bebeğe baskı yapmaz ve sudaki vücut ağırlığımız nedeniyle su altında hareket etmek daha kolaydır.

Yüzmenin, hamile kalmakla ilişkili ağrılar ve ağrıları yeniden canlandırmaya yardımcı olduğu ve karın kaslarını sıkılaştırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Su vücudun su altında artan ağırlığını destekler ve omurga ve sırt kaslarındaki gerginliği azaltır.

Tam bir vücut antremanı!

 

Yüzme, alt gövdeden üst gövdeye kadar birçok farklı kas kullanır. 30 dakikalık yüzme yüzdesi 200 kaloriye kadar yanabilir, bu yüzden rutininize katılmanın harika bir yolu olduğu kanıtlanmıştır.

Vücudun kas gücünü ve kardiyovasküler sistemi geliştirir.

Yüzmek zinde ve sağlıklı kalmak için iyi bir yoldur ve kilo vermeye yardımcı olur. Mükemmel bir dayanıklılık arttırıcıdır ve vücudun dayanıklılık seviyesini yükseltmek için iyi bir yoldur.

Yüzme kalbinizi mutlu ve sağlıklı tutar.

 

Düzenli olarak aktif olmak, kardiyovasküler hastalığa yakalanma olasılığını azaltabilir ve yüzmek, aktif kalmak için herkes için erişilebilir bir yöntemdir.

Yüzmek kanınızın vücudunuzun etrafından daha iyi akmasına yardımcı olabilir ve kalbi güçlendirir. Vücuttaki kan şekeri seviyesini düşürdüğü ve tip 2 diyabet riskini azalttığı kanıtlanmıştır.

Yüzmeyi düzenli bir egzersiz şekli olarak kullanmak, vücuttaki kanı ve kanı mutlu etmenin harika bir yoludur.

Yüzme, aile olarak birlikte vakit geçirmenin harika bir yoludur.

 

Ailenizle birlikte yüzmek bizi mutlu ve olumlu tutabilir. Genellikle insanların kendilerini rahat ve sakin hissetmelerini sağlarken, aynı zamanda kendilerini enerji dolu hissetmelerini sağlar – bu yüzden büyük bir stres gidericidir.

Hem yetişkinler hem de çocuklar için harika bir egzersizdir ve bir çocuğun hayatına olumlu bir egzersiz yapmanın eğlenceli bir yoludur.

Yüzme vücutta endorfin adı verilen ve bizi mutlu eden ve ruh halimizi iyileştiren bir kimyasal yayınlar.

 

Yüzme astım hastaları için iyidir.

 

Kapalı bir yüzme havuzunun içindeki nemli ve sıcak hava, spor salonundaki sert, dış hava veya kuru hava yerine, egzersizin neden olduğu semptomların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Yüzmenin uzun vadede birçok hastada astımı iyileştirdiği ve düzenli yüzmenin bunun için daha iyi olduğu gösterilmiştir.

2007’de Bilimsel Dergide hafif astımı olan 65 erişkin çalışmaya; altı ay sonra daha iyi bir akciğer fonksiyonuna sahip olduğunu ve hava yolu reaktivitesinin azaldığını bildirdiler.

Yüzme vücudun soğumasına yardımcı olur.

Terleme ve sıcak hava koşulları çoğu zaman insanları egzersizden uzaklaştırabilir. Vücudunuz, özellikle egzersiz sırasında aşırı ısınmaya yatkınsa, yüzmek aktif olmak için ancak serin kalmak için iyi bir yoldur.

Su sıcaklığı vücut için sakinleştirici olabilir ve kasları gevşetebilir. Vücut ısınızı soğutur ve cildinizi serin tutar.

Terleme konusunda endişe duyuyorsanız, havuz vücut ısınızı serin seviyede tutar ve istenmeyen terlerden kaçınır.

 

Yüzmek, gençler, yaşlılar ve aralarındaki herkes için formda ve sağlıklı olmak için çok yönlü bir yoldur.

Kalp sağlığınız genel sağlığınız kadar düzelebilir. Git kendin için yüzmeyi dene ve faydalarını topla!

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın